Народився цей вид спорту у США, за легендою вирішили створити новий більш видовищний вид єдиноборства, а перший поєдинок провели між багаторазовим чемпіоном світу боксером Мухамедом Алі та чемпіоном світу з карате Антоніо Інокі. В Україні ж Федерація кікбоксингу працює із 1993 року.
Анатолій Перцев, голова Федерації кікбоксингу Закарпаття
Приятно, что в этом году на Чемпионате Украины кроме татами-спорта у нас были представители и в ринге. То есть это разделы лоуки, К1, фул-контакт. Вид спорта развивается. У нас проходил Чемпионат области, где приняло участие около 60 спортсменов. Задача была опять напомнить о себе, здесь в Закарпатье, как о виде спорта, который является одним из прогрессивных. И, конечно, заставить себя уважать наших коллег из других областей Украины.
Закарпатські кікбоксери з чергового Чемпіонату України серед юнаків та юніорів, який відбувався у Броварах, привезли 32 комплекти нагород. У престижних змаганнях билися 1300 спортсменів з 20 областей України. 34 закарпатці привезли 12 золотих, 10 срібних та 10 бронзових нагород у різних видах та вікових категоріях.
Іван Зарева, чемпіон України (11 років)
Я займаюся із вересня 2015 року, перші змагання закордоном я програв, потім ми знову їздили і я почав вигравати. На змаганнях у Броварах по лайт-контакту я програв, а по лайту я виграв, є результат.
Михайло Малош, дворазовий чемпіон України (14 років)
Найтяжчим було морально підготуватися до того, що можеш програти, бо все буває. У мене у категорії було 32 учасника в лайт-контакті, і 13 – у пойнт-файті. Займаюсь кікбоксингом 5 місяців і вже Чемпіон України у двох видах, Чемпіон Польщі, а також різних обкаточних змагань.
Вадим Бабенко, чемпіон України (16 років)
2 года уже занимаюсь, сначала решил для самозащиты, а вышло, что много всего достиг. На кубке мира 2 место, Чемпион кубка Европы, двухкратный Чемпион Украины, сейчас снова 1 место на ЧУ. Иногда со счета сбиваюсь, у меня медали в комнате висят, иногда просматриваю.
Одним із лідерів закарпатського кікбоксингу є спортсмен клубу «ІППОН», майстер спорту Артем Колечко. Він є єдиним закарпатцем у збірній України, зараз готується до престижних змагань Кубку світу, які відбудуться в Інсбруці в Австрії.
Артем Колечко, майстер спорту з кікбоксингу
Я занимался с 12 и до 20 лет, потом была почти 13-летняя пауза. Сейчас в последнее время как хобби для себя начал, решил выступать, меня затянуло, открылось второе дыхание. Участвовали в нескольких турнирах, В польше, в Словакии, в Кубке Украины. В Польше и Словакии – три первых места, на кубке Украины – серебро в разделе лайт-контакт. Мы призываем людей после 18 лет и старше присоединяться, заниматься спортом, чтобы защищать нашу страну на Международных соревнованиях, достигать успехов, результатов.
Календарний рік для закарпатських кікбоксерів продовжать всесвітні змагання у Будапешті, «Чех-оупен» у Празі, далі планують провести Міжнародний турнір в Ужгороді – «ІППОН-2016» за участі бійців Угорщини, Польщі, Словаччини, Сербії, Румунії та України. Однією із мрій для закарпатських бійців є участь у Чемпіонаті світу, який триватиме в Ірландії. Слід відзначити, що за підсумками сезону спортивному Закарпаттю у неолімпійських видах спорту саме кікбоксинг приніс найбільшу кількість балів.
УжІнформ