Пленарне засідання ІІ Робочої зустрічі представників країн ЦЄІ розпочалося 14 листопада на румунському пункті перетину кордону «Сірет».
Там же відбулись також секційні засідання «Сучасні виклики та перспективи транзитного потенціалу вздовж і через кордони країн ЄС зі східними сусідами», «Подальший розвиток прикордонної інфраструктури у відповідності до транзитного потенціалу».
Робота форуму сьогодні продовжена в Чернівцях.
Мета заходу - забезпечення сприятливих умов для відновлення та подальшої розбудови транс'європейських шляхів сполучень у зоні східних кордонів ЄС з Україною, відповідного розвитку прикордонної інфраструктури та забезпечення сталого регіонального розвитку прикордонних територій із залученням української сторони до Програм Сусідства ЄС та інших сучасних міжнародних програм підтримки транскордонного співробітництва у контексті європейської інтеграції України.
Дорадно відмітити, що у роботі зустрічі взяли участь представники громадських організацій, що діють у сфері євроінтеграції. Мовою зустрічі була англійська, якою досить пристойно володіють не тільки “євроінтегровані” представники ГО, але й державні службовці Чернівецької обласної державної адмінстрації. Представник Закарпаття із знанням справи довів, що шляхи, які пролягають через їхній край є одними із кращих, в той час, як представники Буковини заявляли тільки про свої плани, наміри та бажання. Іхні виступи нагадували анекдот про відпусника, яких “хотів третій раз провести відпустку на Багамах”, а на запитання, чи він вже два рази там відпочивав, заявив, що ні, тільки вже два рази хотів там відпочити.
Проігнорували цей захід і представники цетральних державних структур, які повинні були тут бути. Це стосується в першу чергу Міністерства транспорту і зв’язку України, Міністерство економіки України, Міністерство культури і туризму України та ряду інших.
На закінчення результати підсумують на засіданні Прес-клубу у блакитній залі Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича. У прес-клубі візьмуть участь представники громадських організацій, що діють у сфері євроінтеграції. А наявність цих представників дає змогу надіятись на активізацію роботи органів державної влади та місцевого самоврядування у питаннях транскордонного співробітництва.