Акція реалізовується у рамках Всеукраїнської, з ініціативи Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва на Закарпатті та за підтримки управління культури облдержадміністрації. Чергова зустріч відбулася зі студентами 1 та 2 курсів, аби не просто заохотити молодь до читання.
Галина Малик, письменниця
Оскільки я не можу сказати, що ви ще діти, але ви ще і не дорослі, ми нашу зустріч спрямуємо на те, щою пояснити вам: ви – майбутні батьки. У вас є величезне завдання – привчити ваших дітей до читання. Аби дитина виросла розумною і нормально могла і вміла формулювати свої думки, досить кожний день читати дитині 20 хвилин. Уявіть 20 хвилин дитині читати.
Цього разу зі своєю творчістю знайомила присутніх молода, але вже відома письменниця Галина Рис. Дівчина щойно повернулася із Амстердаму, де навчалася протягом півтора року, завітала до Ужгорода, а далі – направлятиметься до Австралії. Галина виграла ґрант на дослідження літератури для дітей та юнацтва. Студентам презентувала дві свої книжки – «Намалюй мене пташкою» та «Подорож до Котанії», а також закликала не боятися мріяти. Адже мріям притаманно здійснюватися.
Галина Рис, письменниця
Так стається, що чим більша наша мрія, тим тяжче доводиться за неї боротися і тим більше випробувань може стати на нашому шляху. Власне про це і розповідає книжка «Подорож до Котанії». Кіт Мілослав мріє стати художником, але для себе несподівано з’ясовує, що він принц. З одного боку, це дуже добре бути принцом, бути при владі. Але із іншого – будь-яка влада накладає на нас певну відповідальність і обов’язки. Десь на середині книжки Мілослав усвідомлює, що дуже важко поєднувати кілька професій і все-таки бажано вибрати одну, ту, яку він любить.
Гості подарували коледжу свої книги, а також сувенірну продукцію. Пропагувати читання серед молоді – не менш важливо, запевняють організатори. Адже юнацтво, обтяжене навчальною літературою, до художньої звертається нечасто, задовольняючись хіба що програмними творами класиків.
УжІнформ