Окрім того, Ярослав Джоджик наголосив, що вважає «політично незрілим підхід за схемою «дружити проти когось». «Можна не погоджуватися з якоюсь конкретною позицією, яку представляє та чи інша людина. Але під час засідання Центрального Проводу та наради голів районних та міських організацій 2-3 листопада, в якій взяли участь 546 керівників різних рівнів, зокрема й згаданих у повідомленні організацій, партія в цілому висловила консолідовану позицію з найважливіших питань», – повідомив він.
«Говорити про можливість розколу в організації можна тоді, коли думки її членів розходяться в пропорції, близькій до 50:50. Коли рішення щодо оцінки ключових подій у партії ухвалюються в пропорції близько 90%:10%, говорити про розкол немає жодних підстав», – зазначив Я.Джоджик. «Дискусії – так, вони завжди є в живій демократичній організації, але про розкол не може бути й мови», – додав він.
Щодо найболючішої теми – чи правильний формат обрала партія для походу на вибори, Джоджик зазначив, що «після завершення виборів, за результатами яких демократичні сили вибороли перемогу з перевагою в 2 голоси, це взагалі вже не предмет для дискусії, і це засвідчила майже одностайно прийнята ухвала, в якій формат участі УНП у виборах у складі блоку НУ-НС був визнаний правильним».
Як відомо, Центральний Провід УНП визнав роботу голів Івано-Франківської та Рівненської обласних організацій УНП Ігоря Насалика та Василя Червонія у виборчій кампанії такою, що «не відповідала рішенням партії та не сприяла популяризації УНП». «У партії були жорсткі дискусії щодо формату участі УНП у виборах, зокрема щодо участі в блоці «Наша Україна – Народна Самооборона». До найбільш активних опонентів цієї ідеї належали Ігор Насалик та Василь Червоній. Однак після того, як з’їзд ухвалив рішення, дискусії припиняються і рішення треба виконувати. Це стосується і тих, хто з ним не згоден», – зазначив лідер УНП Юрій Костенко.