Під час переговорів Головні прикордонні уповноважені обговорювали ситуацію, що склалася спільному кордоні, та визначили стан і перспективи розвитку співробітництва. Також вони обмінялися інформацією про заходи, які вживаються для протидії на кордоні незаконній міграції та контрабанді. Крім цього, особлива увага приділялася вступу Словаччини до Шенгенської зони та можливі проблеми, які можуть виникнути у зв’язку з цим.
Відзначивши позитивну динаміку у співпраці України та Словацької Республіки з прикордонних питань, Микола Литвин підкреслив, що на сьогоднішній день найбільшими проблемами на спільному кордоні є протидія нелегальній міграції та контрабанді. Він відзначив, що останнім часом найбільшу стурбованість викликає активізація контрабандних переправлень тютюнових виробів та висловив сподівання, що завдяки координації дій та спільним зусиллям цю проблему буде ліквідовано. Не обминув увагою Голова Держприкордонслужби і питання протидії нелегальній міграції, зазначивши при цьому, що нинішнього року суттєво зменшився потік нелегальних мігрантів із деяких країн міграційного ризику, однак збільшилася кількість нелегалів – вихідців СНД, що, без сумніву, потребує вироблення спільної стратегії правоохоронних органів обох країн.
Також Микола Литвин висловив стурбованість існуючими чергами у пунктах пропуску через державний кордон на виїзд з України, підкресливши при цьому, що найбільше від цього потерпають громадяни Словаччини, яких у потоці 70%. Також він зазначив, з приєднанням Словаччини до Шенгенської угоди можливе ускладнення процедури перетинання державного кордону, а тому шукати шляхи вирішення цієї проблеми потрібно вже сьогодні.
У свою чергу Головний Прикордонний Уповноважений Словацької Республіки Міхал Боргула погодився з оцінкою української сторони ситуації на україно-словацькому кордоні та запевнив, що у нових умовах при існуючій інфраструктурі вимоги Шенгенського Кодексу не будуть причинами виникнення черг на спільному кордоні. На сьогоднішній день, підкреслив він, ситуація, що склалася, спричинена ретельним виконанням завдань митними органами, оскільки внутрішні митниці Словаччини до виконання завдань належним чином поки що технічно не готові. Однак це проблема часу, і вона буде вирішена у недалекому майбутньому.
Уже с кінця 2006 року, сказав Міхал Боргула, прикордонні органи Словаччини працюють за вимогами Шенгенської Угоди, а тому вступ країни до цієї зони ніяк не позначиться на ситуації на кордоні з Україною. Навпаки, зазначив він, зараз на рівні експертів опрацьовується Угода про місцеве прикордонне сполучення, що дасть змогу значно полегшити перетинання кордону жителями прикордоння обох країн, а значить і загальну ситуацію у пунктах пропуску.
Підсумком переговорів Головних Прикордонних Уповноважених України і Словацької Республіки став підписаний План розвитку співпраці на 2008 рік, яким передбачено удосконалення порядку обміну інформацією в інтересах безпеки спільного кордону; завершення укладання Угоди між Україною та Словацькою Республікою про співробітництво під час здійснення контролю осіб, товарів і транспортних засобів, які перетинають спільний державний кордон; підготовку до запровадження спільного контролю в пунктах пропуску та створення спільного контактного пункту; обмін досвідом щодо протидії організованій злочинності, незаконній міграції, контрабанді та торгівлі людьми.
карочє 2007-11-19 / 14:55:00
порішали, кого і з яким товаром пускати, хто, де, коли і з ким має ділитися, скільки нелегалів пустити через границю і скільки затримати, скільки каміонів сигарет пропустити і скільки ковдошів з двома лишніми пачками демонстративно затримати