Як ідеться у зверненні, Мукачево розпочинає реалізацію програми модернізації економіки , що неможливо без системного планування соціально-економічного розвитку. Одним із перших кроків є інвентаризація усіх матеріальних і нематеріальних ресурсів, що є в місті і створює надходження до бюджету.
Як виявилося, обліком землі і власності міст, яким раніше керували лише із Києва, ніхто реально ніколи не опікувався не лише в Мукачеві, але й в Україні в цілому.
Тому один із з перших кроків, здіснюваних на цьому шляху в Мукачеві – це впровадження програми збору та систематизації існуючих геопросторових даних про територію міста з метою створення земельного і містобудівного кадастрів міста.
Так, влада міста хоче домогтися, аби вже в цьому році на електронну карту було нанесено інформацію про власників 100% земельних ділянок в межах міста Мукачева, і одночасно наносилася інформація про розміщення на території усієї технологічної інфраструктури а також інша інформація про місто – від екологічної до даних про рівень народжуваності і стан злочинності.
Наразі найбільше в світі агентство двостороннього розвитку - Японська агенція міжнародної співпраці розпочало в Україні реалізацію проекту з побудови Національної інфраструктури геопросторових даних. Тож Мукачево зацікавлене у допомозі в отриманні інформації про даний проект, можливості проведення його частини, як пілотного проекту, на території міста Мукачева, як в рамках діючого проекту, так і інших можливостях «програми Кусаноне» по обміну досвідом, по наданню місту технічної допомоги та програмного забезпечення, і в результаті чого, ми вже у 2016 році зможемо реально створити таку електронну карту на шарах Публічної кадастрової карти України, повідомляють у Мукачівській міськраді.
"За таким успішним досвідом та результатами нашої співпраці реалізацію таких заходів можна буде запустити і по всій Україні, в першу чергу для міст і селищ", - йдеться в листі міського голови.