На тлі того, як громадськість обласного центру Закарпаття протестує проти проекту авторитарного регламенту Ужгородської міської ради, "призначений" Г.Москалем голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс 25 березня 2016 потай підписав розпорядження №29/01-49 "Про Порядок реєстрації осіб, які бажають бути присутніми на пленарних засіданнях ради"
Відповідно до цього Порядку, "кількість осіб, які можуть бути присутніми на пленарному засіданні ради, обумовлена технічними можливостями приміщення сесійної зали та кількістю спеціально відведених місць для громадян поза межами сектора, у якому облаштовано місця для депутатів, з метою унеможливлення перешкоджання здійсненню депутатських повноважень". А тому "особи, які бажають відвідати відкрите пленарне засідання обласної ради", мають "подати до виконавчого апарату обласної ради письмову або усну заявку напередодні дня проведення пленарного засідання".
Реєстрація таких заявок здійснюється в порядку їх надходження. Тобто, якщо на резонансне засідання облради зареєструється певна кількість "тітушок" від влади, небажані для чиновників громадські активісти на нього вже не потраплять.
Для реєстрації, осіб, "які попередньо подали заявку щодо бажання бути присутніми на пленарному засіданні обласної ради", останнім слід заповнити спеціальну форму, в якій, з-поміж іншого, має розписатися "про отримання тимчасової перепустки та зобов’язання повернути її після закінчення пленарного засідання".
Пропуск вказаних осіб до сесійної зали розпочинається за годину і завершується за 10 хвилин до початку сесії. "Після того, як пленарне засідання розпочалося, до сесійної зали допускаються тільки депутати обласної ради, народні депутати України, інші особи з числа запрошених, які запізнилися, а також доповідачі з питань, які винесені на розгляд пленарного засідання".
Відповідно до пункту 11 вказаного Порядк, "особи, присутні на пленарному засіданні ради, повинні дотримуватися дисципліни, не порушувати порядок, утримуватися від публічних проявів свого ставлення до того, що відбувається на пленарному засіданні". Наступнй пункт передбачає, що "під час пленарного засідання ради запрошені особи не повинні знаходитися у частині сесійної зали, що призначена для розміщення депутатів".
Крім того, "під час проведення пленарного засідання ради забороняється вносити та використовувати плакати, лозунги, гучномовці, ..., інші предмети, що можуть створювати перешкоди проведенню пленарного засідання ради; пересуватися по сесійній залі (в зоні розташування депутатів та президії сесії); користуватися мобільними телефонами; заважати будь-яким іншим чином роботі депутатів". Порушника буде попереджено головуючим на засідання, а у випадку повторного вчинення таких дій - видалено із зали. "Особи, яких було попереджено..., зобов'язані залишити пленарне засідання ради на вимогу головуючого на пленарному засіданні або за пропозицією депутата ради, підтриманою однією третиною голосів депутатів, присутніх на пленарному засіданні", а "у разі відмови порушника залишити пленарне засідання, він може бути примусово виведений із сесійної зали".
Варто зауважити, що необхідність у впровадженні таких антидемократичних норм у чинної влади виникла після того, як у облраді VII скликання кількість депутатів скоротилася мало не в двічі - зі 108 у попередньому скликанні, до 64 у чинному, а отже вільних місць у сесійній залі стало суттєво більше.
Як можна помітити, суть підписаного М.Рівісом розпорядження абсолютно респондується з тими процесами по згортанню законних прав громадян, що мають місце у владі обласного центру Закарпаття, а отже є підстави вважати, що всі ці дії координуються з єдиного координаційного центру.
Наталка Майстренко 2017-11-07 / 19:00:14
Ех! Рук на все не вистачає. Навіть, щоб натиснути курок. Задовбали, місцеві тирани