26 березня 2016 року відбувся Форум «Співробітництво територіальних громад: вікно можливостей для спільних проектів», присвячений можливостям територіального співробітництва, узгодження стратегічних планів територіальних громад, а також фінансових можливостей для спільних проектів суміжних органів місцевого самоврядування.
Участь у заході взяли заступник начальника управління архітектури та містобудування Закарпатської ОДА Олег Боршовський, заступник голови Ужгородської РДА Олександр Гарновді, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, його заступники Іштван Цап та Олександр Габор, голови Баранинської – Юрій Марусяк, Коритнянської – Богдан Михайлів, Оноківської – Павло Машіка, та представники Сторожницької та Великолазівської сільських рад, депутати місцевих рад, експерти, представники громадськості та бізнесу.
Метою заходу було привернути увагу керівників Ужгородської міської ради та суміжних органів самоврядування до можливості територіального співробітництва. Поки що не йдеться про об'єднання громад. Наразі потрібно подолати антогонізм, що існує між суміжними громадами. Як влучно підмітили на заході, ніхто нікому нічого не винен. Проте перед спільними викликами суміжні громади на взаємовигідних та рівноправних засадах мають діяти спільно.
Представники сільських громад та міста промаркували спільні проблеми та погодились гармонізувати плани з їх вирішення. Серед ключових питань, яке об'єднало усіх присутніх – це проблема централізованого водопостачання та водовідведення. Питання якісної питної води та очищення стоків гостро стоїть на порядку денному усіх громад. Найбільш критична ситуація у Коритнянах. Тема, що роз'єднує аудиторію – скандальний генеральний план, демаркація на місцевості нової межі міста та суміжних сільських громад.
За словами голови Оноківської сільської ради Павла Машіки ми повинні почути інтерес кожного, і не намагатись шантажувати один одного. Співробітництво ґрунтується на зацікавленості та добрій волі усіх учасників відносин.
Загалом, усі учасники погодились з тим, що потрібно працювати над підвищенням якості життя людей у наших громадах. Адже не має значення місце реєстрації людини. В радіусі 15-20 км живуть наші люди, ми чинимо взаємний вплив та користуємось інфраструктурою суміжних громад.
Захід організований ВГО "Інститут Республіка" в рамках ініціативи "Ужгород 2040" за підтримки Національного демократичного інституту.
Ініціатива "Ужгород 2040" – заснована з метою просування стратегічного підходу в управлінні містом Ужгородом за участі громадян та є неформальним обєднанням громадських організацій: Регіональне молодіжне екологічне об’єднання “Екосфера”, ВГО “Інститут Республіка”, Інститут міста Ужгорода, Карпатське агентство прав людини “Вестед”.