У документі зазначається: «На прохання громадян Закарпатської області щодо отримання інформації про результати складання учнями ЗНО у 2015році, а також відомостей про динаміку результатів ЗНО у розрізі предметів по області за період 2012-2015 навчальних років для проведення аналізу та врахування у підготовці до наступного складання учнями ЗНО у 2016 році, виявилось насамперед методично необхідним з’ясувати та оприлюднити інформацію щодо результатів складання учнями ЗНО з української мови та літератури. Адже відомо, що даний предмет є обов’язковим для здачі, більше того він є вирішальним у можливості подальших перспектив складання учнями ЗНО з інших предметів».
І далі: «У ході вивчення даної проблематики, - наголошує І.Туріс, - вдалося дізнатись наступне: за результатами вимірювання динаміки шкільної успішності протягом 2012-2014 навчальних років лише близько 6,5% закарпатських учнів (загальна кількість їх близько 6555 осіб щорічно) склали ЗНО з даного предмету на високий рівень (отримали більше 180 балів), близько 36% школярів - на середній рівень (отримали 150,5-179,5 балів), десь 42,5% осіб - на достатній рівень (отримали 124-150 балів) і 15% учнів - взагалі не склали ЗНО з української мови та літератури (отримали до 124 балів), а це означає, що 965 школярів за вказані навчальні періоди його провалювали.
Дані, що стосуються результатів складання учнями ЗНО, зокрема з української мови та літератури в 2015 році взагалі відсутні, що підтверджує лист-відповідь Закарпатської ОДА №8265/06-09 від 6січня 2016року на поданий мною депутатський запит від 22 грудня 2015року.
Український центр оцінювання якості освіти офіційно надав відповідь на даний запит, де є очевидним те, що Закарпатська область і в 2015 році відзначилась найнижчими результатами складання учнями ЗНО, зокрема з української мови та літератури.
Сьогодні головним фактором якості освіти в нашій державі є результат успішного складання школярами ЗНО, що вважається реальним показником роботи усіх освітніх структур за пройдений навчальний період».
У зв’язку з цим депутат Інгрід Туріс вважає необхідним миттєве та невідкладне реагування з боку департаменту освіти і науки ОДА за підтримки Закарпатської обласної ради. І пропонує: заслухати керівника департаменту освіти і науки ОДА щодо проведеного аналізу, з’ясування причин виниклої ситуації та шляхів вирішення даної проблеми.
Депутати підтримали запит І.Ю.Туріс та направили його на розгляд облдержадміністрації з проханням про результати розгляду інформувати у місячний термін і депутата, і обласну раду, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської облради.