Заробітна плата працівників підприємств, установ та організацій щомісячного обліку області у 3,3 раза вище рівня законодавчо встановленого державного соціального стандарту (з 1 вересня 2015р. встановлена мінімальна заробітна плата – 1378 грн.), однак на 13,3% була меншою від середнього рівня по Україні. Нарахування за оплачену годину у грудні склали 28,27 грн. проти 31,58 грн. в середньому по Україні.
Продовжує спостерігатися міжгалузева диференціація в рівнях оплати праці. Найбільш оплачуваними в області у грудні 2015 р. були працівники підприємств складського господарства та допоміжної діяльності у сфері транспорту, організацій фінансової та страхової діяльності, а серед видів економічної діяльності промисловості – підприємства по постачанню електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, металургійного виробництва; готових металевих виробів, крім машин і устатковання, автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів, комп’ютерів, електронної та оптичної продукції, по виробництву меблів, іншої продукції, ремонту і монтажу машин і устатковання: розмір оплати праці у цих видах діяльності перевищив середній по економіці області від 17,1% до 108,1%.
Разом із тим значно нижчим є рівень оплати праці у працівників підприємств діяльність яких пов’язана з поштовою та кур’єрською діяльністю, сільського господарства, які зайняті у сфері тимчасового розміщування й організацією харчування, адміністративного та допоміжного обслуговування, що займаються операціями з нерухомим майном, будівельних організацій. Рівень зарплати у працівників даних підприємств становив 44,3–64,0% середнього показника, який склався в економіці області.
Також залишається низькою заробітна плата працівників підприємств по виробництву іншої неметалевої мінеральної продукції, по виготовленню виробів з деревини, по виробництву паперу та поліграфічної діяльності, по водопостачанню, каналізації, поводженню з відходами, по виробництву машин і устатковання, харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів. Співвідношення рівня оплати праці в зазначених видах діяльності з середнім по промисловості області не перевищувало 65%.
Протягом грудня 2015 р. одному штатному працівнику оплачено в середньому 160 год., з них відпрацьовано 149 год. (по Україні – 156 год.).
Для виконання у грудні обсягу робіт (послуг), випуску продукції, за умови повного завантаження працівників відповідно до встановленої тривалості робочого часу було достатньо в цілому по економіці 97,3% задіяної штатної чисельності. Надлишок робочої сили у промисловості становив 1,2 тис. працівників, або 3,1% середньооблікової чисельності штатних працівників зайнятих у цьому виді діяльності.
Реальна заробітна плата, яка враховує зміни споживчих цін у грудні 2015р. порівняно із листопадом зросла на 19,8%, а порівняно з груднем 2014р. знизилась на 6,8%, повідомили Закарпаття онлайн у Головному управлінні статистики в Закарпатській області.