За його інформацією, торік збитки Водокану склали понад 6,5 млн, при цьому, фінансовий результат сформовано з урахуванням надання фінансової допомоги з боку влади. Збитки від надання послуг на кубометр води розраховано у сумі 1.90 грн.
За ісловами Миколи Феделещака, така ситуація склалася вналсідок того, що регулятором – Національною комісією з регулювання електроенергетики – у березі минулого року були встановлені нові тарифи на водопостачпння та водовідвелення, які вступили в силу 1 травня. Однак, вже на момент їх розрахунку тарифи були планово збиткові. А в подальлшому відсутність ефективного механізму коригування тарифів і зумовила нанесення збитків.
Із ситуації підприємство виходило за рахунок отримання допомоги у вигляді різниці в тарифах. Так, з держбюджету на відшкодування різниці в тарифах було забезпечено 4 млн 900 тис грн. Надійшли кошти і за цими видатками і від Ужгородтеплокомуненерго – у сумі 2,5 млн грн.
Втім цьогоріч, зазначив представник підприємства, механізму відшкодування різниці в тарифах не існує, її просто не передбачено Держбюджетом.
Зважаючи ж на те, що тарифи й надалі встановлює Нацкомісія, підприємтсво вимушене звертатися до міської ради із проханням про забезпечення поточної діяльності, зауважив заступник директора підприємства з фінансово-економічних питань.
Цьогоріч, за його інформацією, вже передбачено у міському бюджеті на ці цілі 5 млн 250 тис. Відтак фахівець підприємства звернувся до фінуправління взяти це до уваги.