"Ведмежу блокаду" її організатори наразі не завершують. Стаціонарні пости трансформували у мобільні

Дев’ятий день на Закарпатті громадські активісти блокують транзит вантажівок із російськими номерами. Розпочинали з трьох десятків фур, водіїв яких примусили повернутися додому. Акція згодом отримала назву «ведмежа блокада» і охопила 13 областей України.

"Ведмежу блокаду" її організатори наразі не завершують. Стаціонарні пости трансформували у мобільні

Незважаючи на те, що уряд вирішив тимчасово припинити транзит російських вантажівок через територію України, активісти продовжують наглядати за головними магістралями кількох областей. Натомість деякі експерти стверджують, що такими блокадами завдається шкода не стільки агресору, скільки самій Україні.

Попри рішення Кабміну, блокада триває, а свої стаціонарні пости активісти трансформували у мобільні. Російських вантажівок на території Закарпаття вже немає, кілька десятків розвернули ще у перший день блокади. Проте організатори акції планують відстежувати ситуацію до оголошення урядом остаточної заборони транзиту фур із Росії. Загалом в Україні діє 13 постів активістів.

Керівник громадської організації «Карпатська Січ» Тарас Деяк вважає, що підтримка їх владою та населенням – ще не привід завершити справу.

«У деяких областях замінили стаціонарний пост на мобільно-оперативний. Для того, щоб не виснажувати людей. Діє договір «Дорога додому», – пояснює активіст. – Ми просто залишили одну машину, яка стоїть на посту Нижні Ворота та катається по області, моніторить ситуацію на дорогах, рахує – скільки машин російських проїжджає. Інші регіони те саме. Стаціонарні пости залишаються у Чернівцях і Одесі. Є проблема, бо не знаю, як митники примудрилися після заборони пропускати російські вантажівки, які спокійно прорвалися і опинилися в Одесі».

До 25 лютого всі російські вантажівки відправлять з України додому

Тарас Деяк каже, що на таку швидку, позитивну для організаторів блокади, реакцію уряду вони не очікували. Також не передбачили, що Росія заблокує рух українських вантажівок. Довелося домовлятися з росіянами.

«Ми погодилися з ними, що до 25 лютого відпустити усіх заблокованих росіян додому. Натомість чекаємо всіх наших. Після того маємо надію, що тимчасова заборона буде змінена на повну заборону в’їзду російських вантажівок на територію України», – коментує Тарас Деяк.

Тим часом деякі експерти критикують такі методи активістів. Зокрема, економіст Олександр Охріменко в ефірі Радіо Свобода зауважив, що блокада негативно вплине на економіку України. Насамперед держава не отримає валюту за послуги транзиту. По-друге, товар, який транспортують росіяни, насправді європейський і претензії можуть бути вже від держав ЄС.

«Ми втратимо. Ви ж не забувайте, що ми, якщо у нас є транзит, ми за це отримуємо валюту. Немає транзиту – не отримаємо валюту. І це дійсно негативно, – каже Олександр Охріменко. – Я ще раз наголошую: тут не зовсім Росія. Ми трішки європейські товари блокуємо, які везуть з Китаю. Ну, що у фурах везуть? Як правило, оргтехніку. Ви хочете сказати, що айфони роблять в Росії і возять в Європу? Ви ж не смішіть людей! Як правило, це Китай».

На те, що також заробіток на території Росії втратять українські перевізники, організатори «ведмежої блокади» зважають, але відступати не збираються. Прибутки кількох сотень закарпатців у країні-агресорі ніщо у порівнянні із загиблими та понівеченими закарпатцями на війні на Донбасі, кажуть активісти. Тим більше, що можна переорієнтуватися на інші транспортні напрями.

Ірина Бреза, Радіо Свобода

19 лютого 2016р.

Теги: ведмежа блокада, пости

НОВИНИ: Соціо

11:23
/ 1
Колишній голова Мукачівської РДА Едгар Токар став керівником Закарпатської обласної служби зайнятості
19:23
/ 2
На російській Курщині поліг Іван Пукіш з Сускова Полянської громади на Мукачівщині
23:31
"Укрзалізниця" призначила на 2025-й нові рейси на Закарпаття та пришвидшила вже існуючі
19:54
"Укрзалізниця" з 15 грудня запускає прямий щоденний поїзд Київ – Будапешт і пересадковий маршрут через Чоп до Братислави
15:50
/ 1
На російській Курщині поліг Олександр Хром'як з Великого Бичкова на Рахівщині
15:26
/ 2
У Розівці біля Ужгорода попрощалися з полеглим Героєм Михайлом Ковачем
14:05
/ 1
За смертельне травмування вантажівкою жінки-пішохода і втечу за межі Закарпаття водієві з Мукачівщини загрожує до 8 років ув'язнення
13:51
У Нижньому Солотвині на Ужгородщині ужгородка на Peugeot травмувала на "зебрі" 15-річну дівчину і перекинулася в кювет
10:59
Відключень електроенергії на Закарпатті у четвер не передбачається, "до окремої команди" – "Закарпаттяобленерго"
23:55
В Ужгороді пожежні навчалися ліквідовувати загорання у 16-поверхівці
19:23
"Закарпаттяобленерго" повідомило про відміну раніше "анонсованих" відключень електроенергії 20 листопада з 19:00 до 22:00
17:06
"Закарпаттяобленерго" повідомило про застосування графіка погодинних відключень електроенергії 20 листопада з 16:30 до 22:00
11:18
В Ужгороді рятувальники 2 дні планово навчатимуться ліквідовувати НС на 16-поверхівках
11:12
/ 1
У середу на Закарпатті електроенергію не відключатимуть – "Закарпаттяобленерго"
17:58
В ужгородському скансені та мукачівському замку відкриють резиденції святого Миколая
14:43
/ 4
У Мукачеві у 37 локаціях висадили 570 сакур, закуплених коштом мера
11:00
/ 1
У середу в Ужгороді прощатимуться з полеглим захисником Михайлом Шишкою
09:27
У вівторок на Закарпатті електроенергію не відключатимуть – "Закарпаттяобленерго"
18:39
/ 1
У Мукачеві почали встановлювати різдвяну ялинку
21:39
/ 3
З понеділка на Закарпатті впроваджуються графіки погодинних відключень електроенергії
20:18
/ 1
Стало відомо про загибель Івана Савули з Дубового, що з червня вважався зниклим безвісти
19:32
Закарпатський сир "Лопта" здобув "срібло" на міжнародному конкурсі сирів у Португалії
18:09
У понеділок тимчасово не працюватиме ПП "Убля – Малий Березний" на кордоні зі Словаччиною
16:26
/ 6
На Закарпатті відбулася Всеукраїнська конференція військових капеланів УГКЦ
15:05
Годинник капітана пароплава Carpathia, що врятував пасажирів "Титаніка", продали за рекордні $2 млн
» Всі новини