Активісти зазначають, що при проведенні фестивалю порушуються норми національного законодавства, зокрема, ст. 5 Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження”:
“Забороняються пропаганда жорстокого поводження з тваринами, заклики до жорстокого поводження з ними, а також пропаганда мисливства в системі дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної і вищої освіти. Забороняється використання в розважальних або комерційних цілях матеріалів, що демонструють жорстоке поводження з тваринами”.
Зоозахисники висловили обурення фактом проведення фестивалю, "на якому відбувається масове публічне вбивство свиней, у тому числі в присутності дітей". У зверненні активісти виступили з низкою вимог, як от розпочати розслідування дотримання законодавства України та визнаних міжнародних правових норм, основ суспільної моралі та порядку на минулих «Міжнародних конкурсах різників» та інших подібних заходах із залученням експертів-фахівців у галузі права, етики, психології, екології, медицини; на час розслідування накласти заборону на проведення таких заходів, зокрема, й найближчого фестивалю, що має відбутися 30 січня; законодавчо заборонити проведення публічних вбивств тварин на розважальних, спортивних та гастрономічних заходах, а також змагань та конкурсів, що передбачають вбивство тварин.
Відповідна петиція, адресована голові селищної ради села Геча, наразі зібрала вже більше двох тисяч підписів:
22 січня Національний екологічний центр України також звертався до Голови Закарпатської обласної державної адміністрації Москаля Г.Г., прокурора Закарпатської області Янко В.М., т.в.о. начальника головного управління національної поліції в Закарпатській області Князєва С.М. та начальника державної екологічної інспекції в Закарпатській області Рішко С.В. з проханням провести розслідування на предмет дотримання організаторами фестивалю національного законодавства, діючих санітарно-епідеміологічних норм та правил організації масових публічних заходів.
Як повідомляло Закарпаття онлайн, незважаючи на активні протести захисників тварин, оприлюднені нещодавно у ЗМІ, традиційний 10-й фестиваль різників-гентешів у Гечі таки відбудеться за планом - 30 січня 2016 року. Так, голова села Андрій Мештер, зокрема, зазначив, що, попри протести зоозахисників, в Гечі не бачить підстав для відміни фестивалю різників-гентешів.
Cтепан Крук 2016-01-26 / 09:59:07
Зоозахисників підтримую! Для свиней необхідно організувати притулки, як це вже зробили для собак і медведів. Заодно, це буде вагомим внеском у боротьбі з наркоманією. Адже сало - це найбільший наркотик для українців.