Часи, коли вся країна сиділа біля блакитних екранів, переживаючи разом із героями телепередач «Що? Де? Коли?», «Поле Чудес» чи «Брейн-ринг», безнадійно відходять у минуле і поступаються іграм нового покоління. Тепер «на подіум» виходять «реаліті-ігри», в яких героєм може бути кожен бажаючий. Еволюція інтелектуальних ігор досягла такого рівня, коли ви вже не обійдетесь без екстриму і швидкості сучасних технологій. Усе це спрямоване на те, щоб зімітувати нереальні для вашого буденного життя ситуації, на кшталт війни, ралі чи детективного розслідування.
Нині до вже відомих в Україні розваг — пейнтболу (віртуальна війна, в якій набоями до зброї слугують кульки з фарбою) та картингу (перегони на міні-мобілях) — активно долучається і «Квест» (від англ. Quest - пошук) - екстремально-інтелектуальна гра, яка поєднує в собі елементи «Що? Де? Коли?», авторалі та «Острова скарбів».
Найбільше «Квест» розвинутий у столиці України. Киянам уже знайомі різні види цієї розваги, і кожен може обрати той напрямок, який йому ближче до душі. В Ужгороді ця гра з'явилась у минулому році. Поки що ужгородський «Квест» являє собою тільки найбільш популярний напрямок цієї гри — «автоквест».
Отже, «Квест» - це командна гра, яка включає сильну координацію дій усіх гравців. Кожну команду можна умовно поділити на дві частини: так звані «штаб» та «екіпаж». «Штаб» — це «мозковий центр» команди, задача якого розв'язати загадкові завдання, які ставлять організатори, і відправити свій «екіпаж» до потрібного об'єкта. Для успішної роботи «штабу» потрібен комп'ютер із підключенням до Інтернету, карта міста та мобільний зв'язок з «екіпажем». Члени останнього повинні якомога швидше дістатись до місця, зазначеного «штабом», і знайти частину коду, яка і є перепусткою команди у наступний етап.
У більшості ужгородських «квест»-команд «штабом» слугують знайомі та друзі самих членів «екіпажу», які можуть по телефону підказати розгадку завдання.
Код наноситься організаторами гри, як правило, на покинутих будівлях, недобудованих під'їздах тощо.
Успішні команди складаються з друзів, родичів чи колег, оскільки в цій грі важлива командність дій усіх учасників. Перевагу
команді надає і наявність гравців із різноманітними знаннями та вміннями. Під час гри, як ніколи, важливі такі компоненти, як взаєморозуміння, координація спільних дій і знання можливостей кожного «квестера». Тому невипадково перемагає саме досвідчена команда, яка грає постійним складом.
Запитуючи «квестерів», заради чого вони грають, найчастіше отримуєш відповідь, що найкращою компенсацією за докладені зусилля для них є заряд адреналіну і нових відчуттів, які вони отримують під час нічної гри.
Декому може здатись безглуздим гасання по місту з незрозумілою на перший погляд метою. Але у «Квесті». майже немає негативів. Це дійсно гра для тих, хто полюбляє потренувати свій мозок і зарядитись емоціями.