Даний проект реалізовується в партнерстві із представництвом Уряду в Саболч-Сатмар-Березькій області, громадською організацією "Зірочка" та Великобичківською селищною радою.
Проектом передбачено очищення ґрунтових вод та ґрунтів на території колишнього лісохімічного комбінату, вирішення проблеми витікання забруднюючих речовин з ємностей та резервуарів, що й досі заповнені відходами колишнього деревопереробного підприємства і забезпечення навколишніх домогосподарств чистішою питною водою.
Забезпечення ґрунтів і ґрунтових вод, що було спричинено діяльністю колишнього ЛХК, досі поширюється і становить безпосередню та істотну загрозу для системи питного водопостачання у регіоні. Через поширення забруднення негативний вплив різних компонентів, зокрема фенолу, формальдегіду, ароматичних, полі ароматичних та хлор містких вуглеводів, інших органічних сполук загрожує навколишньому природному середовищу регіону.
Подальше поширення забруднення може спричинити загибель живих організмів та катастрофічне руйнування екосистем річок Шопурки та Тиси.
У 2000 році Постійний Секретаріат Міжнародної Комісії захисту Дунаю (ICPDR) підготував ,,1-й Реєстр потенційних місць з ризиком виникнення катастроф у басейні Тиси в Румунії, Угорщині, Україні та Словаччині”. Метою складання реєстру стало визначення джерел забруднення з найвищим ризиком виникнення транскордонних катастроф.
Територія поблизу Великого Бичкова, а саме – Великобичківського лісохімкомбінату була визначена як "місце високого ризику" через її загрозу для навколишнього середовища.
Даний проект є другим етапом проекту "Попередження погіршення якості води та розробка заходів по усуненню забруднення у Великому Бичкові в українсько-угорському співробітництві", що виконувався Державною екологічною інспекцією в Закарпатській області в партнерстві з Верхньотисянським регіональним управлінням з питань екології, природних і водних ресурсів (м. Ніредьгаза, Угорщина) протягом 2010-2012 рр., у рамках якого було досліджено характер і ступінь поширення забруднення на території колишнього Великобичківського лісохімкомбінату як по площі, так і в глибину (поверхневі та підземні води, ґрунти), розроблено низку заходів щодо зменшення негативного впливу на довкілля і пропозицій щодо проведення робіт з очистки забрудненої території. На підставі наданих пропозицій і рекомендацій було розроблено проект на встановлення сучасної системи очищення ґрунтових вод та ґрунтів на території колишнього ЛХК.
Станцію очищення було відкрито у лютому 2015 року. Дана система очищення сприятиме вирішенню однієї з ключових екологічних проблем селища.
Досвід роботи подібних об’єктів у країнах ЄС свідчить, що рівень забруднення та концентрації забруднюючих речовин в ґрунтових водах та ґрунтах на території колишнього ЛХК зменшаться щонайменше на третину від початкових значень вже наприкінці 2-го року експлуатації вищезазначеної системи.