Так, в управлінні визначили покрокові етапи вирішення проблеми з порятунку Невицького замку. В управлінні вважають доцільним створення комісії з вивчення стану та ступеня аварійності об’єктів (Невицького замку та ін.) із залученням представників управлінь Закарпатської ОДА, органів місцевого самоврядування, істориків-археологів, архітекторів, охоронців пам’яток історії та архітектури краю та представників громадськості. Заплановано, крім того, підготувати обґрунтування для подальшого створення національного історико-культурного заповідника .
Вдтак – замовлення робіт із виготовлення пакету документів (паспорта охоронної зони) і подання з цією метою необхідних матеріалів в Інститут пам’ятко-охоронних досліджень Міністерства культури України (приблизна вартість одного пункту, який стосується пам’ятки замкової архітектури становить 50 тис. грн.).
Крім того, йдеться про творення робочої групи або відновлення діяльності управління охорони історико-культурної спадщини при Закарпатській ОДА із створення та функціонування національного заповідника «Замки Закарпаття» та інших об’єктів історико-культурної спадщини з повним фінансовим забезпеченням.
І, серед іншого, у зв’язку з аварійно-небезпечним станом даху на донжоні Невицького замку передбачити кошти на його демонтаж і тимчасове перекриття (він не є автентичним і з нормативно-правової точки зору може піддаватися певним змінам) – про клопотання про виділення на виконання зазначених робіт 500 тис. грн.
21 листопада 2015р.
Теги: дах, відновлення, замок