"Ми набираємо групу поціновувачів вишивки незалежно від віку та статі, людей, котрі прагнуть виготовити собі сорочки, подібні до тих, які носили їхні діди-прадіди. Посвячуватиме в тонкощі вишивальних технік, притаманних нашому краю, майстриня Тетяна Когутич – випускниця курсів Ігора Мельничука у Музеї Івана Гончара. Також, кожне заняття супроводжуватиметься демонстрацією взірців народного одягу з фондової колекції музею і тематичною лекцією від кандидата історичних наук Василя Коцана – про особливості крою та оздоблення традиційного вбрання Закарпаття", – розповідають організатори.
Кінцевим результатом занять повинен стати готовий виріб (сорочка) у кожного учасника, а також – проведення згодом спільної виставки чи показу-дефіле у виготовлених власноруч автентичних сорочках.
Для початку майстри збирають групу з близько 10-ти учасників. Набір триватиме до кінця наступного тижня, а вже всередині листопада розпочнуться навчальні зустрічі (з періодичністю приблизно що два тижні). Завершити роботу сподіваються навесні, з тим, аби учасники студії вже на Великдень змогли вбратись у своє творіння. "Повірте, значно приємніше вдягти сорочку, виготовлену власними руками та вишиту не журнальними візерунками, а тими орнаментами, що передавалися з покоління в покоління, несучи в собі добру енергетику та велику оберегову цінність", – кажуть знавці.
Управління культури Закрапатської ОДА