АКТУАЛЬНИЙ КОМЕНТАР. Закарпатська обласна влада вивчає і обговорює на місцях назрілі проблеми районів

У всіх районах Закарпаття відбулися виїзні засідання колегії обласної держадміністрації, на яких обговорювалися здебільшого питання соціально-економічного розвитку. Останньою відзвітувала Іршавщина, яка посідає шосте місце у рейтингу районів області саме за соціально-економічними показниками. Зокрема, у районі ліквідовано заборгованість із виплати заробітної плати, зросла середньомісячна зарплата, більше, ніж торік, залучено інвестицій у житлове будівництво і т.д.

АКТУАЛЬНИЙ КОМЕНТАР. Закарпатська обласна влада вивчає і обговорює на місцях назрілі проблеми районів

Йшлося, зокрема, й про невикористані резерви, у т.ч. про розвиток сировинної бази та малого і середнього бізнесу. На Іршавщині знаходяться 9 родовищ мінеральних вод і 18 родовищ твердих корисних копалин. Однак вони використовуються слабо, відсутня чітка програма експлуатації природних багатств і залучення інвестицій у добувну та рекреаційну галузі.


- Актуальні питання з життя того чи іншого району обговорювалися на всіх засіданнях колегії облдержадміністрації - "звичайних", розширених і виїзних,- розповів кореспонденту УКРІНФОРМУ заступник голови Закарпатської ОДА Михайло Попович.- Втім, сьогодні мова - про виїзні. Упродовж серпня-вересня ц.р. ми провели їх у всіх 13-ти районах краю. Фактично щотижня заслуховували один район, аналізували стан справ у ньому, намічали заходи щодо виправлення ситуації. Дехто дорікав нам, що це робиться "під вибори". Але це не так.


Виїзні засідання колегії ОДА запровадив ще Віктор Балога, теперішній глава Секретаріату Президента України, під час першого терміну перебування на посаді голови Закарпатської облдержадміністрації. У середині поточного року вирішили повернутися до цієї практики. Тому що "гарячі" враження з місць допомагають у формуванні обласного та районних бюджетів, вивченні громадської думки з того чи іншого питання, знаходять своє відображення у перспективних планах облдержадміністрації, зокрема, під час розроблення обласних програм.


До речі, сказав М.Попович, перед кожним виїзним засіданням колегії ОДА в районі відбувалися зустрічі з підприємцями, які проводили керівники області. На цих зустрічах були присутні, як правило, і представники санепідемслужби, статистики, МНС та інших структур. Підприємці висловлювалися про все, що їх болить, виступали зі слушними пропозиціями. Така увага до бізнесменів зрозуміла: від них залежить наповнення районного бюджету, створення нових робочих місць і т.д.


Переконуємося, що діємо правильно. Адже мали реальну можливість побачити об'єктивний стан справ на місцях, послухати людей, знайти "больові" точки, спільно з фахівцями визначити шляхи розв'язання проблем і, що найголовніше, допомогти райдержадміністраціям визначити те місце в житті району, з якого почнеться реалізація соціальних ініціатив Президента України, котрі повинні наблизити життя людей до європейського рівня.


Словом, резюмує Михайло Попович, цими заходами ми відчутно "струснули" керівнків районів, вказали на їхні упущення та прорахунки, зобов'язали підносити відповідальність кожного державного службовця за доручену ділянку роботи, щодня добиватися реального поліпшення стану справ в економіці та соціальній сфері, шукати і знаходити неординарні рішення.


Далі - період вирішення виявлених проблем і виконання доручень голови ОДА, вважає Михайло Попович. Але це не означає, каже він, що ми надалі відмовимося від практики проведення виїзних засідань колегії ОДА. Просто у поточному і наступному роках проводитимемо їх вибірково, з контрольною метою.


Ярослав Ядловський, УКРІНФОРМ
25 жовтня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

00:55
Снайпер "Сєня"
14:20
/ 1
Підтверджено загибель Юрія Капка з Лютої на Ужгородщині, який понад місяць вважався зниклим безвісти
01:26
/ 1
На Донеччині поліг Федір Волос з Хуста
23:47
/ 10
Екологічні ризики нового Генплану міста Ужгорода
22:06
/ 6
Арештовані у справі Каськіва землі Боржави втретє не змогли продати – тепер на аукціоні зі зниженням ціни
21:07
/ 1
Поліція каже, що в конфлікті на Драгобраті поляків не було, хоча на відео є
19:38
/ 3
Ужгородці збирають підписи проти зведення МАФу на площі Кирила і Мефодія
18:30
/ 9
В Ужгороді на набережній Незалежності встановлять модульний туалет
16:45
/ 1
У Тур'їх Реметах на Ужгородщині попрощаються з полеглим ще в квітні 2024-го Михайлом Скубеничем
15:40
На Драгобраті п'яні поляки погрожували українцю "військкоматом"
11:06
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Андрія Матейку
20:29
/ 1
На війні з росією поліг Євген Балог з Бистриці Чинадіївської громади
11:08
З лютого вартість квитків на потяг до будапешта зросте на 17-21%
15:51
/ 13
30 бангладешців уже оформлюють візи для працевлаштування на Закарпатті
10:55
/ 2
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Максимом Євдокимовим
06:16
/ 1
Кілька вражень про цьогорічних лауреатів премії Михайла Лучкая
15:33
/ 1
У Мукачеві в середу попрощаються з полеглим Героєм Валерієм Сідором
14:27
/ 1
На війні з росією поліг Мека Яшкович з Ужгорода
14:13
Пошуки 74-річного ужгородця, що тривали з кінця грудня, завершилися констатацією непоправного
20:01
/ 5
Петиція про запровадження мораторію на будівництво вітряків на гірських територіях Карпат, попри технічні збої, достроково зібрала необхідну кількість голосів
01:29
/ 1
Надходження загального фонду місцевих бюджетів Закарпатської області за 2024 рік зменшилися відносно 2023 року на 4,1%
17:31
/ 1
На війні з росією поліг Юрій Голінка з Ужгородщини
15:05
У Мукачеві в п'ятницю прощатимуться з померлим захисником Русланом Цибарем
14:32
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Русланом Капальчиком
20:39
/ 4
У День Соборності України два береги Ужа з'єднав "Живий ланцюг"
» Всі новини