Відділення та осередки нашої Академії активно діють в 11 областях України а також за кордоном – Росії, Польщі, Франції, США.
У минулому (2014) МАЛіЖ та її структури у тому числі і Міжнародний фестиваль юних талантів «Рекітське сузір’я» набули асоційоване членство у Міжнародному Центрі ЮНЕСКО.
Визначною подією поточного (2015) є перереєстрація Малої Академії літератури і журналістики у Міжнародну Академію літератури і журналістики. Ми отримали відповідне Свідоцтво про реєстрацію, а також Статут громадської організації «Міжнародна Академія літератури і журналістики».
Продовжується робота щодо переоформлення відповідних бланків, заміни назви на сторінках нашого веб-порталу дистанційного навчання, символіці.
Правління МАЛіЖ наполегливо працює аби зареєструвати у юстиції свої відокремлені підрозділи, нову символіку, перереєструвати у всеукраїнське видання журнал-газету для школярів «СУЗІР’Я».
Звісно, зараз у нас, як ніколи раніше, багато роботи. Додалися клопоти із капітальним ремонтом прадавньої церковно-приходської школи у селі Рекіти – батьківщині заснування МАЛіЖ. У цій школі уже 10 років поспіль діє на громадських засадах перший в Україні – міжшкільний Музей літератури і журналістики. Своїми силами щороку проводимо ремонт, але замінити дах, двері і вікна, встановити своє автономне опалення немає жодної можливості.
Днями керівник МАЛіЖу Василь Тарчинець звернувся з листом-клопотанням щодо надання коштів до закарпатських народних обранців Верховної Ради братів - Івана та Віктора Балогів , а також до нашої старшої колеги письменниці, народного депутата України Марії Матіос. Аналогічне зверення планується скерувати також новопризначеному голові Закарпатської облдержадміністрації Геннадію Маскалю, повідомили у прес-службі Міжнародної Академії літератури і журналістики.