Як повідомляють у Виноградівській РДА, сектором туризму та транскордонного співробітництва розроблено та випущено серію рекламно-інформаційної продукції (на українській та угорській мовах) про туристичні можливості Виноградівського району: «У витоків цивілізації», «Крізь призму часу», «Із глибини віків», «Виноград. Вино. Виноградівщина», «Сакральні споруди», «Фестивалі», «Музеї», «Народні промисли», «Туристична мапа Виноградівського району». Ведеться робота по розробці інформаційної продукції про природні об’єкти Виноградівського району, готується до випуску поліграфічна сувенірної продукція – «Книжичка гарних слів Угочанщини» та буклети на англійській мові про найцікавіші історико-культурні об’єкти району.
Туристичні маршрути Виноградівщини
1. «Стародавній Севлюш» (м.Виноградів)
• Костел Вознесіння – середина XIII ст.;
Пам’ятка архітектури національного значення. Немає єдиної дати створення. Через часті пожежі та руйнації періодом побудови визначають ХІІІ - ХV ст.
• Монастир та костел Францисканців – перша згадка 1516 р.;
Ансамбль збудований у ХVІ - ХVІІІ ст. Був знищений під час нападу кримських татар у 1717 р., згодом відновлений. Костел з’єднаний галереєю з монастирем, який має біля 30 приміщень. У монастирі є внутрішній двір.
• Виноградівський районний історичний музей;
Надзвичайно цінні речі можна побачити у Виноградівському районному історичному музеї, створеному в 1965 році. В фондах зібрано більше 18 тисяч цінних, а часом навіть унікальних експонатів.
Адреса музею: Виноградівський р-н, м. Виноградів, вул. Шевченка, 6
Тел. 2-11-72 (Тороцкезі Людмила Василівна)
Режим роботи: понеділок - п’ятниця з 9 до 18 к. ч., обідня перерва з 13 до 14 к. ч.
Вхідні квитки: дорослі – 1 грн., діти – 0,50 коп., групи – 3-5 грн.
• Палац родини «Перені» – XVII ст.;
Палац родини Перені створений в ХVІ – ХVІІ ст. як дім-замок. Спочатку була запланована одноповерхова будівля. Згодом виникла потреба добудувати його, тому зараз має 2 поверхи та 4 кутові вежі. Спеціалісти зазначають, що це типовий зразок стилю бароко.
• Руїни замку «Канків».
В XI столітті, з поширенням на цю частину влади угорських королів, тут споруджується замок – опорний прикордонний пункт.
2. «Затисянський край» (Пийтерфолво (Петрово) - Тисобикень (Бобове)
• Картинна галерея (с. Пийтерфолво);
Картинна галерея представляє творчість найкращих Закарпатських художників (Бокшая, Коцки, Манайла).
Адреса галереї: Виноградівський р-н, с. Пийтерфолво, вул. Ракоці, 89.
Тел. 068 249 7776 (Беата Олександрівна)
Режим роботи: четвер, субота з 11.00 до 18 к. ч., обідня перерва з 13 до 14 к. ч.; неділя з 12.00 к. ч.
• Скансен: Затисянський етнографічний музейний комплекс. Відтворює побут Затисянщини (с. Тисобикень);
Етнографічний музей під відкритим небом, так званий скансен, де збереглись автентичні будівлі кінця ХІХ - початку ХХ ст. Побачити можна: будинок заможного селянина, сільську школу та хатину бідняка. Музей етнографії експонує кращі зразки народної архітектури та побуту місцевих угорців цього періоду.
В палаці родини Фогороші (1890 р.), магнатів землевласників, розмістився історичний музей, що представляє найважливіші етапи з історії регіону, від найдавніших часів до сьогодення.
Адреса музею: Виноградівський р-н, с. Тисобикень, вул. Шевченка, 74
Тел. 068 249 7776 (Беата Олександрівна)
Режим роботи: понеділок, вівторок, середа, п’ятниця з 11.00 до 18 к. ч., обідня перерва з 13 до 14 к. ч. Вхідні квитки: дорослі – 10 грн., діти 5 – грн.
3. «Волоський край» (Королево-Новоселиця)
• Руїни замку «Ньолаб» XIII ст. (Королево);
Ще в 1262 році було дозволено полювати в цій місцевості, тож незабаром виріс, на горі вулканічного походження, мисливський будинок, що згодом перетворився на могутню твердиню – замок «Ньолаб».
• Церква Успіння Пресвятої Богородиці XVII ст. (с. Новоселиця);
Це – єдина дерев’яна церква готичного стилю в усьому Виноградіському районі та одна з наймініатюрніших в області. Зведена без жодного цвяху. За офіційними даними побудована 1669 року майстром Кочаловичем, який вибрав надзвичайно вдале місце для її розташування, в самому центрі с. Новоселиця.
• Етнографічний сільський музей (культура волохів). (с. Новоселиця).
Етнографічний музей у Новоселиці відкритий ще в 1989 році, в пристосованому приміщенні, де колись жили священнослужителів села. Має чотири відділи: ткацтво та вишивка; знаряддя праці; побутові речі; світлиця. Представляє традиції, звичаї та побут волоського краю.
Адреса музею: Виноградівський р-н, с. Новоселиця, вул. Шевченка, 71
Тел. 0983532110 (Вамош Наталка Михайлівна)
Режим роботи: понеділок – п’ятниця з 10.00 до 19.00 к. ч., обідня перерва з 13.00 до 14.00 к. ч..