На виставці представлено подушки 15-и вишивальниць із Виноградова, Королева, Олешника, Новоселиці, Оноку і Сасова.
"Кожна представлена на виставку подушка є унікальною, - розповідає директор музею Людмила Тороцкезі. - Взяти хоча б роботу Меланії Балаж. Цю подушку майстриня виткала у 1980 році. А от 72-річна Ірина Говбан-Тудовші з Новоселиці передала для виставки дві постільні подушки, які вона вишивала ще в молоді роки".
Людина придумала подушки дуже давно. Найбільш ранні їх зображення , що дійшли до нас – давньоєгипетські. Подушки супроводжують нас із самого початку життя. Вони є символом тепла, облаштованості будинку. І навіть в останній шлях ми йдемо з подушкою.
"Інтерес до подушок підштовхнув дизайнерів до експериментів, - ділиться своїми дослідженнями Людмила Василівна. - До звичних шнурів, тасьми, бахроми, ґудзиків, які використовувалися в обробці подушок століттями, сьогодні додали ще люверси, стрази, камінчики і мушлі, термодрук та навіть сухоцвіти."
Треба зауважити, що навіть при такому розмаїтті видів декору традиційна вишивка не тільки не загубилася, а навпаки, стрімко повертається на лідируючі позиції в наші дні. Саме вишиті вручну вироби приносять у наш дім відчуття стійкості, традиційності, спокою.
У цьому мають змогу виноградівці та гості міста, відвідавши незвичну виставку у місцевому історичному музеї. Триватиме вона до 11 вересня, пише одне з місцевих ЗМІ.