Часто це споруди з абсолютно непридатних матеріалів, наприклад, ящиків, піддонів, навіть картонних коробок. І розміщують його, нерідко, де прийдеться -- в Ужгороді є випадки зведення помешкань під лініями електропередач, на захисній дамбі, яку при цьому самовільно розкопують, що загрожує паводками і навіть на проїжджій частині вулиць.
Також роми, які не мають офіційної реєстрації, не можуть оформити отримання численних, передбачених державою пільг і соціальних виплат.
Віктор Погорєлов наголосив, що більш ніж півроку тому була домовленість, що на будинки, які відповідають вимогам до будівництва, зведені не в заборонених для житлового будівництва місцях, наявні документи принесуть особисто йому, відтак залучать профільних спеціалістів для визначення, що потрібно зробити для юридичного оформлення будівель.
Проте досі цього не зробили, хоч присутні на зустрічі роми запевнили: вже мають певні пакети документів щонайменше на 14 будинків. Домовилися, що така зустріч, де документи одразу проаналізують фахівці і дадуть рекомендації, відбудеться у міській раді наступного четверга.
Мер також нагадав, що у 2012 році міська рада пішла назустріч проханням ромів і виділила чималу земельну ділянку для зведення будинків. Однак замість підготовки проекту забудови, роми почали хаотично, хто де, ставити на цій території житло і більша половина вже забудована, повідомили Закарпаття онлайн в Ужгородській міській раді.