На трасі протяжністю 2,600 кілометрів свою майстерність та витримку з огляду на неймовірну спеку демонстрували велокросмени зі Львова, Коломиї, Скадовська та Кіровограда.
Закарпаття на поєдинку представили велосипедисти з Мукачева, Ужгорода та, власне, господарі турніру – хустяни. Траса, за словами організаторів – спортивної сім`ї Лесі та Миколи Логінів, – не була підвищеної складності, однак любителям велоспорту потрібно було проявити неабиякий професіоналізм, аби подолати чимало технічних ділянок: стрімкі спуски, круті повороти, виснажливі підйоми та каменисту місцевість. Оскільки змагання проводяться двічі на рік протягом шести років і чим далі набувають більшої популярності, організатори доклали чимало зусиль для їхнього проведення на відповідному рівні.
"Трасу протягом двох тижнів ретельно адаптовували до турніру місцеві веломани – юнаки та дівчата, які полюбляють кататися на
двоколісному. Вони, власне, і представляють собою команду з швидкісного спуску «Веломан Екстрім Хуст». Приємно, що долучилися до організації небайдужі хустяни, зокрема Олександр Бордей. Загалом траса – технічна і постійно тримає в тонусі спортсменів, не дає розслабитися", - ділиться з «Голосом Карпат» організатор змагань Леся Логін.
Високий рівень підготовки траси відчули на собі не лише велолюбителі, але й досвідчені та титуловані спортсмени.
"Взагалі-то я - шосейник. У крос-кантрі катаюся останні два роки. Минулоріч на цих змаганнях у Хусті був п’ятим, сьогодні ж приїхав другим. Як на мене, траса складна і виснажлива. Ясне небо та температура більше 30 у затінку ще більше додавали гостроти до змагань та виснажувала на відкритих ділянках. Але це тільки сприяє зросту професійності", - посміхається семиразовий чемпіон України з шосейної гонки Олег Самойленко з Кіровограда.
Інший учасник змагань – гість зі Скадовська Сергій Новиков зауважив, що траса за рівнем підготовки підходить для проведення Любительського Кубку
України. Організатори також поділилися своїми планами на майбутнє.
"Ми б хотіли у 2016 році провести Кубок України з велоспорту серед аматорів, але для цього потрібно провести серію змагань за участі хороших спортсменів, які мають звання майстрів спорту, кандидатів у майстри спорту тощо. Поступово будемо йти до мети й надалі популяризувати цей вид спорту серед краян", - запевняє Микола Логін.
Боротьба за медалі велася у шести категоріях, але найгострішою виявилася в категорії «Еліта» від 19 до 39 років, де протягом всієї дистанції не було ясно, хто займе призові місця. У цьому протистоянні перемогу святкував Василь Морозов з Мукачева, слідом за ним фінішували ужгородці Олексій Жданович та Костянтин Чиріпка, слідом – Артур Гергардт з Хуста.
Після запеклої та видовищної боротьби визначилися переможці інших категорій. Так, найкращим серед «Майстри 40+» став хустянин Томас Величко, в «Юніорах» переміг ужгородець Том Рего. Пальму першості в категорії «Дівчата» виборола Мирослава Диба з Ужгорода, в «Юніорах» - Ната Шозда з Мукачева. П`єдестал пошани в категорії «Юнаки» розділили між собою хустяни Юрій Куліш та Роман Перец.
Усі переможці велосипедного поєдинку були нагороджені грамотами, медалями та призами.