Висота хреста – сім метрів, вага - одна тонна. Постать Ісуса Христа на розп’ятті має два метри і її талановито зобразив фарбами місцевий художник Павло Росада.
Місце для хреста сільська громада вибрала невипадково – саме на вершині цієї гори часто б’ють громовиці і трапляються нещасні випадки, зокрема, грім потрапляв в отари овець та вбивав вівчарів. На думку колочавців, хрест захистить гору від гніву небесних сил і допоможе всім, хто підніметься на неї та щиро попросить у Бога помочі. А на Дарвайку часто ходять місцеві збирати чорниці, її підкорюють численні туристи, тут пасуться отари овець .
Як розповів місцевий активіст Юра Кливець, для виготовлення і встановлення хреста жителі присілка Горб дружно зібрали кошти і допомагали хто як міг. «Хтось дав гроші, інший - матеріал, третій – транспорт, багато колочавців доклали фізичних зусиль, - розповідає Юрій. – На гору спеціально трактором прорили дорогу, щоб можна було вивезти хрест на саму вершину, а от встановлювали його два дні близько півсотні чоловік. Неможливо всіх перерахувати, але надзвичайно вдячні всім, хто приклався до цієї справи».
Освятив хрест настоятель храму «Зішестя Святого Духа» у Колочаві - Горб отець Василій.
Для того щоб хрест було видно у село, біля нього встановили сонячні батареї. Щороку на вершині, на громове свято планують відправляти Службу Божу, а з часом побудувати тут невеличку капличку.
Марія Шетеля, фахівець зі зв'язків з громадськістю та пресою Національного природного парку "Синевир" для Закарпаття онлайн
свій 2015-07-07 / 06:33:54
От не розумію, яким правом московські агенти ставлять хрести які на превеликий жаль зробили знаменням московської імперії...? На Закарпатті ніколи таких хрестів не було!!!
Чепа 2015-07-06 / 22:35:40
Московити працюють,Хочуть щоб їхню працю далеко було видно.
апецька 2015-07-06 / 16:03:22
На горі апецька, 9 метрів21