У суботу, 13 червня, у віртуальному просторі було поширено інформацію про, начебто, проведення того дня у Мукачеві першого засідання так званої Координаційної Ради Русинських Організаций Закарпаття (КРРОЗ).
Як з'ясувало Закарпаття онлайн, насправді зазначеної події не було, а інформація, оприлюднена через один із закарпатських ресурсів, який вже давно став рупором кремлівської аґентури на Закарпатті, є всього лиш спробою видати бажане за дійсне. Ймовірно, з метою подальшого тиражування з "першоджерела".
Утім, в цьому контексті цікавими є пункти, які видають реальні наміри російських спецслужб на Закарпатті, що їх варто знати активній та патріотично налаштованій громаді краю, аби запобігати розробленим сценаріям.
Насамперед, суттєвим у плані інформування є перелік "русинских организаций", які, як стверджується, брали участь у віртуальній події. Бо, за винятком кількох, які насправді не існують, і з поправкою на те, що інші існують в кількох особах, видає структуру кремлівської аґентури в нашому краї в розрізі організацій і осіб, що стоять за ними – "Русинское движение Закарпатья, Общество подкарпатских русинов, Русинское научно-образовательное общество, Областное общество им. Духновича, Областная организация Субкарпатия, Сойм Подкарпатских русинов, Организация Хранители Истории и другие".
Що показово, "основной доклад" на віртуальних зборах так само віртуально доручили виголосити "Б.Лакатошу – сопредседателю КСРОЗ". Тому самому, про якого днями писало Закарпаття онлайн в повідомленні про презентацію під виглядом "заробітчанської" організації чергового кремлівсько-"русинського" проекту.
У процесі віртуального "обсуждения ближайших акций и мероприятий КСРОЗ", "совєт" "прінял" "Заявление о первоочередных задачах деятельности структуры и входящих в нее организаций". Власне в ньому і можна побачити тактику дій Кремля по відношенню до Закарпаття.
Так, на першому місці в "заявлєніі", йдеться про "критику политики Киевских властей и конкретно Президента П. Порошенко". Тобто, про пункт, по якому Росія активно працює в масштабах усієї України. Далі, як рецепт російського вирішення проблем в Україні, вже апробований на Донбасі, "говорится о том, что решению кризисных проблем на Украине поможет наделение создание различных регионов страны и, в частности, Закарпатья статусом специальной самоуправляемой территории".
У контексті віртуального "призыва к Совету Европы, Европейской Комиссии, ОБСЕ и ООН, а также к Парламентам Венгрии, Чехии и Словакии", акцентується на двох національно-політичних складових, які мають стати суб'єктами кремлівської політики на Закарпатті – "русинській" та угорській нацменшинах.
Те, що інтереси Москви і Будапешта в контексті Закарпаття певною мірою синхронізовані, особливим секретом не є. І опосередкованим підтвердженням їх є як "кредитні" домовленості Владіміра Путіна та Віктора Орбана по спорудженню Пакшської АЕС глобально, так і, локально, той факт, що угорські дипломати у своїх виступах на акціях в районах Закарпаття в регіональному контексті майже ніколи не говорять про українців, а майже виключно – про русинів.
"Одной из центральных задач" на ближче майбутнє в інформації "объявляется о начале максимального содействия в наделении Закарпатья статусом специальной самоуправляемой территории", а тому в контексті "предстоящих выборов в местные органы власти в Закарпатской области Украины" автори інформації беруть курс на "выдвижение в органы власти тех кандидатов, которые согласны с целями и установками КСРОЗ, в частности, это и наделение Закарпатья статусом специальной самоуправляемой территории и поддержка итогов Закарпатского областного и Береговского районного референдумов 1991 года".
У плані реалізації цих намірів , "Координационный Совет Русинских Организаций Закарпатья предлагает (увага! – ред.) провести массовую акцию по поддержке итогов Закарпатского областного и Береговского районного референдумов 1991 года". Формальним гаслом якої озвучується "прекращение гражданской войны в Украине и т.д." – тобто, кремлівська інтерпретація подій в Україні.
Кремлівські ляльководи "русинських" маріонеток планували провести зазначені збори насправді. Нехай немасово (бо тих, хто зобов'язаний грати в небезпечну російську гру, на Закарпатті залишилося небагато, та й ті підупали духом. А тому навіть у вказаному повідомленні йдеться про, всього, "20 лидеров и активистов русинских организаций", що, начебто, взяли участь у заході), але насправді. Однак, на перешкоді стала категорична позиція влади Мукачева. Здискредитувати яку, до речі, самим фактом проведення зборів саме в місті над Латорицею мали на меті ініціатори заходу.
Чи вдасться Кремлю реалізувати свої подальші плани, тепер залежить від всіх закарпатців. Боротьба за мир і спокій на Закарпатті в контексті майбутньої європейської України триває.
Закарпатець 2015-06-15 / 00:12:54
Чия сисе стаття на тому сайтови.....................
Ужгородець 2015-06-14 / 21:28:58
Хай мацкалі відсосуть впяного йожичка.) хир ім, а не Закарпаття, імпотенти хирові.
Степан Крук 2015-06-14 / 15:17:39
А хрен їм в сраку, а не Закарпаття! Мало пасолі їли...
просто 2015-06-14 / 11:59:55
Всьо плохо у слободи
Вадік 2015-06-14 / 08:58:57
Цікаво, за чиєю ініціативою був проведений вказаний референдум 1991 року?
ось так 2015-06-14 / 04:30:32
Власником цього сайту є Сергій Слободянюк. Чому його ще не взяла за жопу СБУ?