Основна мета проекту «AGREE» охоплює принципи ефективного управління, сприяє обміну новітнім досвідом і базується на аналізі потреб українських партнерів.
У квітні-травні 2015 року участь у семінарі Європейської Академії Берліну проекту AGREE «Німецько-Українська академія ефективного управління та розширення прав і повноважень у Європі» у м. Берлін взяла делегація Закарпатської облдержадміністрації у складі начальника відділу інформаційної та видавничої діяльності управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Марини Чепа-Марковці, начальника відділу управління зовнішньоекономічних зв’язків, інвестицій та транскордонного співробітництва Уляни Гурчумелії та заступника директора департаменту екології та природних ресурсів Юрія Шпонтака.
Від України участь у зазначеному семінарі проекту AGREE 2015 брали також делегації Полтавської, Черкаської, та Івано-Франківської облдержадміністрацій.
Теми семінару були присвячені обміну практичним досвідом між службовцями німецьких і українських органів державної влади з питань ефективного управління, боротьби з корупцією та місцевого самоуправління. Презентації та дискусії були зосереджені на ознайомленні з практикою децентралізації державних функцій, підтримці фінансової самостійності місцевих органів влади, побудові громадянського суспільства як сили демократії, протидії соціально-економічній нерівності у регіональному розвитку. Крім цього, держслужбовці поглибили свої основні навички презентування, ведення дискусій, внутрішньої комунікації та посередництва, зовнішньої комунікації та компетентності щодо зв’язків з громадськістю, а також ведення переговорів та лідерства.
У рамках курсу українські держслужбовці відвідали та ознайомились з роботою Канцелярії Сенату Берліна, Міністерства внутрішніх справ ФРН, Міністерства фінансів ФРН, Міністерства економіки та європейських справ землі Бранденбург, Федерального відомства з надання фінансових послуг, представництв в Берліні федеральних земель Північний Райн-Вестфалія, Тюрінгія, Бюро з прийому громадян, Саксонської рахункової палати, Дойчландрадіо, громадської організації «Суспільні блага в руках громади» тощо.
Участь державних службовців Закарпатської облдержадміністрації у таких тематичних навчальних курсах є корисною як для розуміння сучасної практики діяльності регіональних та муніципальних відомств країн ЄС з метою підвищення ефективності державного управління, так і для налагодження нових контактів з розширення торговельно-економічного, інвестиційного та транскордонного співробітництва на регіональному рівні в Україні та за кордоном.
При цьому важливо відзначити, що зазначені навчальні поїздки державних службовців облдержадміністрацій до Німеччини як держави-члена ЄС, здійснюються відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.09.2014 р. № 847-р. та обласного плану заходів із забезпечення виконання завдань, передбачених Планом заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, з іншої сторони.
Продовження співпраці Закарпатської обласної державної адміністрації з Європейською Академією Берліну планується й у подальшому.
Довідка
Європейська Академія Берліну є неурядовою, некомерційною і позапартійною громадською організацією. Із часів її заснування у 1963 році, згідно своїх статутних обов’язків, академія робить внесок у міжнародне взаєморозуміння та проводить освітні заходи щодо європейської інтеграції, зокрема налагодження діалогу між Сходом та Заходом.
За останні 20 років академія підтримувала трансформаційні процеси у Східній Європі, на Південному Кавказі та у Центральній Азії за допомогою численних семінарів та зустрічей. У 90-х роках XX ст. у тісній співпраці з польськими, угорськими, чеськими, словацькими та балтійськими інституціями, академія сприяла процесам вступу цих країн до Європейського Союзу. І навіть після їх вступу до ЄС ця співпраця досі триває. У той же час, академія концентрує свою увагу на країнах Східної Європи та Центральної Азії для підтримки трансформаційних процесів у них. Ця підтримка включає: видавництво посібників для журналістів з України, Білорусії, Грузії; співпраця з університетами Казахстану; тісна співпраця у формі семінарів з дипломатичними установами Болгарії та Хорватії; заходи та семінари по підтримці громадянського суспільства у Косово та тренінги для політиків з Македонії, а також співпраця з місцевим Музеєм Голокосту.
Управління інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Закарпатської ОДА