У ході зустрічі міський голова Віктор Погорелов та секретар міської ради Богдан Андріїв поінформували присутніх про те, що заяви учасників АТО на виділення земельних ділянок, а їх – майже 600, знаходяться, наразі, на розгляді відповідних депутатських комісій. Частина заяв вже отримала позитивні висновки профільних комісій. Враховуючи обмежені кількості вільних земельних ділянок, активно проводиться робота по структуризації заяв учасників АТО відповідно до критеріїв пріоритетності: насамперед розглядаються заяви родин загиблих воїнів; потім воїнів, які отримали поранення, брали безпосередню участь у бойових операціях.
У свою чергу кіборг-десантник Микола Миньо наголосив на важливості підтримки учасників бойових дій на сході України та неухильному виконанні вимог закону у зазначеному контексті. Одночасно, за словами героя, є неприпустимим використання учасників бойових дій у політичних протистояннях – головним і єдиним завданням військових є захист нашої Батьківщини від зовнішнього агресора. Оцінку владі на всіх рівнях має давати виборець – український народ.
Як зазначив І.Цап, необхідно впровадити чіткий та прозорий механізм щодо виділення земельних ділянок учасникам АТО, який унеможливив би будь-які спекуляції у цій сфері. Досягти цього найефективніше можна тільки налагодивши конструктивний діалог влади та громадськості.
Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, в процесі проведення засідання сесії Ужгородської міської ради, що мало відбутися 5 червня, деякі псевдоактивісти, які ще не так давно були учасниками АнтиМайдану, як от В.Харченко, П.Федака та інші, спробували використати учасників АТО у політичних сценаріях, вигідних їх замовникам.