Доповідав заступник начальника управління архітектури та містобудування ОДА Олег Боршовський. Він озвучив план, згідно з яким пропонується утворити в області 38 громад.
Голова Закарпатської ОДА, маючи слово стосовно головного питання зустрічі, зазначив, що об’єднання треба проводити в першу чергу для людей, а не під інтереси сільських голів. «Нам треба пропозиції всієї закарпатської громади. І лише тоді ми приймаємо рішення», - вважає голова ОДА.
Керівник асоціації голів районних рад, голова Ужгородської районної ради Михайло Фединець критично оцінив пропозиції щодо створення нових громад в краї. «Ми можемо обмежити наші громади, тому потрібно обережно підходити до об’єднання. Перший етап – треба стимулювати громади, які хочуть працювати разом», - каже голова райради.
Заступник голови облради Михайло Попович зазначив, що виступає за зміни в системі державного управління, але це треба робити не формально. «Вже є рішення сільських рад, які почали процедуру об’єднання громад. Цей процес має відбуватися згідно законодавства, і без будь-якого тиску. Перспективний план о’бєднання громад, який має прийняти рада має бути не догмою, а носити рекомендаційний характер» , - вважає перший заступник голови облради.
На зібранні також ішлося і про переваги, які дасть населеним пунктам об'єднання громад – передовсім це можливість самими розпоряджатися власним ресурсом та на місці визначати пріоритети для розвитку села, селища чи міста.
У кожному разі, процес потребує якомога ретельніших обговорень – як на рівні області, так і на місцях. Так, уже наступного тижня в Ужгороді відбудеться форум представників місцевого самоврядування, депутатів різних рівнів, експертів, присвячений саме адмінреформи.