У ньому зазначається, що «протяжність Державного кордону України з Румунією становить 203,9 кілометра. На українсько-румунській ділянці державного кордону в області діє один міжнародний пункт пропуску «Дякове – Халмеу», що пристосований для пропуску пасажирського та великовагового вантажного автомобільного транспорту (у цілому на території України діють лише два пункти пропуску на українсько-румунському кордоні, які забезпечують вантажно-пасажирське автомобільне сполучення, один з яких – «Дяково») і один пункт пропуску «Солотвино – Сігету Мармацієй» для автомобільного (вантажопідйомністю до 3,5 тонни), пішохідного, пасажирського сполучення.
Ще 30 липня 1997 року на території Румунії відбулась зустріч делегацій ради повіту Марамуреш і Закарпатської облдержадміністрації та підписано Протокол про необхідність будівництва автодорожнього мостового переходу «Біла Церква (Україна) – Сігету Мармацієй (Румунія)», що дозволить значно зменшити навантаження на основний діючий пункт пропуску «Дякове – Халмеу» і дасть можливість об’єднати туристичні маршрути Карпатського регіону Польщі, Словаччини, України та Румунії, які з кожним роком стають все більш популярними.
Враховуючи важливість поглиблення транскордонного співробітництва, подальшого розширення і збільшення ефективності прямих українсько-румунських торгово-економічних, культурно-гуманітарних та туристичних зв’язків, відкриття нового пункту пропуску є перспективним.
У кінці минулого року до Міністерства закордонних справ України дипломатичними каналами було надіслано від румунської сторони проект Угоди (у формі обміну нотами) між Урядом Румунії і Кабінетом Міністрів України про відкриття нового пункту пропуску для міжнародного сполучення через українсько-румунський державний кордон між населеними пунктами Біла Церква (Україна) і Сігету Мармацієй (Румунія).
За дорученням Кабінету Міністрів України проект опрацьовано Мінінфраструктури України спільно з Міністерством закордонних справ України, Державною фіскальною службою України, Адміністрацією Держприкордонслужби та Закарпатською облдержадміністрацією. Всіма співвиконавцями підтримано укладання зазначеної Угоди, про що Мінінфраструктури України інформувало Кабінет Міністрів України листом від 21.01.2015 № 623/12/10-15.
Повідомляємо, – зазначається далі у документі, – що 19 травня 2015 року в с. Біла Церква Рахівського району робоча група у складі представників Закарпатської обласної ради, керівників відповідних структурних підрозділів Закарпатської облдержадміністрації, організацій та установ області взяла участь у зустрічі із представниками румунської сторони для обговорення питання будівництва мосту через річку Тиса між населеними пунктами Сігету Мармацієй повіту Марамуреш (Румунія) і Біла Церква Закарпатської області (Україна).
Від румунської сторони у зустрічі брали участь Антон Рогіан – префект повіту Марамуреш та Маріанна Капра – технічний директор Національної компанії національних шляхів та автомобільних доріг Румунії.
У ході робочої зустрічі румунські представники повідомили, що Національна компанія національних шляхів та автомобільних доріг Румунії поновила роботу з розроблення техніко-економічного обґрунтування будівництва мосту через річку Тиса між населеними пунктами Сігету Мармацієй повіту Марамуреш і Біла Церква Закарпатської області. Фірма, з якою Компанія підписала контракт на проведення цих робіт, розпочала виконання контрактних зобов’язань із 5 травня 2015 року і протягом чотирьох місяців повинна їх завершити.
Згідно з попередніми пропозиціями румунської сторони передбачається з’єднати національну автомобільну дорогу загального користування державного значення Н-09 Мукачево – Рахів – Богородчани – Івано-Франківськ – Рогатин – Бібрка – Львів орієнтовно на кілометрі 127+600, за межами забудови населеного пункту Біла Церква з автомобільною дорогою DN18 Бая-Маре – Сігету Мармацієй – Борша – Якобені на румунській стороні між населеними пунктами Сігету Мармацієй та Кречунешти. Через річку Тиса передбачається будівництво залізобетонного автомобільного мосту довжиною 240 м. п. під параметри І категорії автомобільної дороги.
Підхід до мосту на території Румунії, що з’єднується з дорогою DN18, матиме довжину близько 0,8 км та буде збудовано в параметрах І категорії. Довжина підходу до мосту на українській території, що з’єднується з державною дорогою Н-09, становитиме близько 1,5 км.
Виходячи з умов щільності забудови вздовж українсько-румунського кордону в межах Закарпатської області, умов гідрогеології, рельєфу та обсягів будівельних робіт, цей варіант розміщення майбутнього автомобільного мосту та пункту пропуску є найбільш оптимальним.
Румунську сторону також повідомлено про наявність рішення Уряду Румунії щодо фінансування будівництва всього мосту через річку Тиса довжиною 240 м. п. (до українського берега). Будівництво планується розпочати у 2016 році та завершити у 2018 році.
Враховуючи зазначене вище, вважають необхідними заходи щодо підписання Угоди між Урядом Румунії і Кабінетом Міністрів України про відкриття нового пункту пропуску для міжнародного сполучення Біла Церква (Україна) – Сігету Мармацієй (Румунія) та доручити відповідним міністерствам і відомствам розробити техніко-економічне обґрунтування для прийняття остаточного рішення про реалізацію цього проекту.
Прес-служба Закарпатської облради