У зв'язку з чим в обласному центрі Закарпаття на площі біля драмтеатру були проведені пам'ятні заходи: тематична фотовиставка та оповідання, а потім із запалених свічок виклали слова «Пам'ятаємо», «Вимагаємо», «1915» в рамках всесвітньої акції "Нас убивали на нашій Батьківщині, але Батьківщина не померла в нас ".
Завтра, 16 травня, об 11:00, на Київській набережній біля Закарпатського обласного українського музично-драматичного театру, пройдуть урочисті заходи знагоди відкриття на спеціально облаштованій території пам'ятного знаку Хачкар - вірменського пам'ятника з дорогоцінного вулканічного каменю (туфу) із зображенням хреста.
Цей кам'яний пам'ятник був виготовлений і доставлений з Вірменії. Освячування та молебень проводитиме спеціально делегований Вірменською Апостольською церквою Вірменії священнослужитель - католікос, за участю священнослужителів Закарпатської єпархії Української Православної Церкви Київського патріархату та Мукачівської греко-католицької єпархії.
Всього таких вірменських пам'ятних знаків виготовлено близько 15 тисяч по всьому світу і кожен відрізняється своїм неповторним візерунком, хоча всі візерунки зазвичай витримані в єдиному стилі. В Ужгороді, влада якого в 2010 році визнала факт геноциду вірменської нації, як і в багатьох інших обласних центрах України хачкар буде встановлений в єдиному екземплярі на території Закарпатської області.
Даний пам'ятник - це священне місце, яке має дуже велику історичну, культурну та духовну цінність для всіх вірменів, куди вони можуть прийти і вшанувати пам'ять співвітчизників, котрі загинули під час геноциду.
Цей культурний захід проводиться за участю Посольства Вірменії в Україні, Української єпархії Вірменської Апостольської церкви, Спілки вірменів України, Товариства вірменської культури Закарпаття "Арарат". Іменними запрошеннями запрошено велику кількість представників обласної та міської влади, посольств сусідніх держав - Словаччини та Угорщини, громадських організацій та діячів, а також очікуються гості з інших міст України.
Запрошуються також ЗМІ та громадськість.
Вануш Гаспарян, представник Товариства вірменської культури Закарпаття "Арарат"