Так, говорили на зустрічі присутні, зокрема, про створення сприятливих умов для заготівлі та переробки козячого і овечого молока у Тячівському районі, про проблемні питання заготівлі, переробки овечого молока та збуту виробленої продукції у Рахівському районі, про умови підтримки вівчарства з бюджетів різних рівнів, підтримку розвитку інфраструктури молоко- та м’ясопереробки; фактори, що негативно впливають на розвиток вівчарства. Разом з тим, озвучували пропозиції щодо подолання негативних тенденцій, а також - щодо вирішення проблемних питань заготівлі вовни та переробки овчин.
Про стан та перспективи розвитку вівчарства в Тячівському районі доповів начальник відділу агропромислового розвитку Тячівської РДА Юрій Дан. Як розповів посадовець, за розрахунками станом на 1 квітня 2015 року у господарствах усіх категорій Тячівського району утримується 65 тис. 696 голів овець та кіз, що в порівнянні з відповідним періодом минулого року становить 100,0%, за 2014 рік настрижено 795 ц. вовни (98,3 %).
Вівчарство в районі дрібнотоварне. Нині в районі 93,8% господарств населення утримують вівці, 6,2% сільськогосподарські підприємства.
З проблем відзначив той факт, що не вистачає висококваліфікованих кадрів з питань вівчарства. А також те, що нині призупинена державна підтримка галузі. Існували проблеми з виділенням землі для ведення вівчарства.
На сьогодні ринок збуту продукції вівчарства не спрацьовує. Особливо це боляче відчувають приватні господарства населення та фермерські господарства, які є основними виробниками продукції вівчарства, але доступу до каналів збуту вони не мають.
На думку присутніх, заради ситуації та відновити галузь вівчарства, зробивши її конкурентноздатною, можна за допомоги кількох кроків. Усі вони були проговорені під час зустрічі.
Відтак, перший заступник начальника головного управління Держземагенства в Закарпатській області Володимир Токар наголосив, що кожний район має право створити комунальне підприємство на випасання овець.
Насамкінець, застпник голови ОДА Михайло Рівіс запропонував представникам районів проявити себе на виставці в Брюселі, яка відбудеться незабаром. Адже Закарпаття, як відомо, славиться якісним виробництвом молочних продуктів та інших сільськогосподарських товарів, повідомляють у прес-службі Тячівської райдержадміністрації.