Пане Президенте.
Розумію, що ви робите все, що у ваших силах, щоб повернути в Україну мир, але позиція нашої держави в міжнародних переговорах залишається слабкою. З одного боку керівник МЗС Російської Федерації диктує нам форму державного устрою. З іншого – країни Заходу, які б могли урівняти ситуацію на нашу користь, все більше втрачають єдність через поведінку членів ЄС, які з тих, чи інших причин піддаються тиску з боку Москви. Маю на увазі Грецію, Кіпр, Угорщину, частково Чехію і Словаччину.
Чим далі, тим важче нам буде відстоювати свою країну в міжнародних переговорах. Адже тиск на європейських лідерів посилюватиметься, і тому виникає все більше сумнівів у тому, що ЄС готовий пожертвувати своєю єдністю заради України. А це означає, що на кожних переговорах ми будемо змушені йти на нові поступки, від яких наші громадяни будуть, м’яко кажучи, не в захваті. І це шлях до ще більшої внутрішньої дестабілізації ситуації в Україні.
Але, навіть з цієї ситуації є вихід. А саме – приймаючи ключові рішення, спиратися на волю людей. Для західної демократії рішення влади завжди матиме нижчу легітимність, ніж волевиявлення громадян. Так само і Росія, яка зробила референдуми головною зброєю своєї зовнішньої політики, не зможе ставити під сумнів результати всенародного, визнаного світом плебісциту.
Що я маю на увазі. Не керівник МЗС сусідньої країни має нам нав’язувати форму державного устрою. Цього не повинні робити і лідери західного світу. Так само, як і влада одноосібно не повинна приймати рішення щодо мови, форми правління, судової системи і територіального поділу. Усі ці питання потрібно винести на всеукраїнський референдум. І якщо народ скаже, що він за унітарну державу, жоден керівник МЗС, жоден лідер держави світу не зможе з цим посперечатися.
Якщо українці в Харкові, Миколаєві, Одесі, Маріуполі скажуть, що вони за те, що у нас повинна бути одна державна мова – українська, то тема захисту російськомовного населення більше не буде приводом для агресії.
А якщо такі рішення напрацює Конституційна комісія, то будь-який клерк і зі Сходу, і Заходу постійно тикатиме пальцем на статті нашого Основного закону і говоритиме, що він не враховує інтереси людей.
Часу на проведення референдуму залишилося не так багато. Максимум до липня, коли розглядатиметься питання санкцій щодо РФ. До того часу у нас є шанс, що таке голосування не буде зірвано нашим сусідом, оскільки це повністю зламає їх плани щодо послаблення економічного тиску.
Тому, вважаю, що зараз головна задача Конституційної комісії – не марнувати час на дискусії, а визначити ключові питання, які слід винести на всеукраїнський референдум. І нехай дискутують люди, а їм точно видніше, в якій державі вони хочуть жити. І народ – найбільш справедливий арбітр, рішення якого ніхто не візьметься оспорювати.
Звертаюся до Вас, пане Президенте, як до Гаранта Конституції і лідера держави. Воля народу – набагато потужніша зброя, ніж танки і артилерія, і набагато сильніший аргумент, ніж посилання на дані соціологічних досліджень. Якщо ми проведемо всеукраїнський референдум з головних питань Конституції, Ви, як глава держави, значно посилите свої позиції в будь-яких переговорах – чи то в Брюсселі, чи в Москві.
Степан Крук 2015-04-21 / 16:47:25
Згідний з кожним словом політика! Взагалі вважаю Балогу мудрим, толерантним політиком. Але, звернення до Президента може не мати бажаного результату, може бути не почуте. Віктору Івановичу було б доцільно винести на голосування ВР законопроект з цього приводу