«Торік міськрадою було видано 60 подібних дозволів, проте тільки 18 підприємців прийшли заключити договори, які б визначали підстави сплати ними надходжень у бюджет міста. Та навіть і вони не зареєстрували відтак потрібні документи. Тож нині маємо в місті 69 підприємців, які встановили свої об’єкти і не сплачують у бюджет кошти», – пояснюють в управлінні майном.
Ухваленим рішення виконком позбавив підтверджень торговельної діяльності на тимчасові об’єкти торгівлі та сфери послуг з погодженням режиму роботи 50-ьох підприємців. Так, заборонено здійснювати торгівлю людям, які торгували в різних куточках міста морозивом, гарячими напоями, картинами, питною водою, сувенірною продукцією, квасом, друкованою продукцією, сонцезахисними окулярами тощо.
Підприємців зобов’язано здійснити демонтаж об’єктів торгівлі власними силами упродовж 10 днів. У раз нездійснення зазначеного, відділу муніципальної поліції та правопорядку спільно з департаментом міського господарства доручено провести демонтаж вищевказаних об’єктів торгівлі силами комунальних служб міста з відшкодуванням витрат за рахунок власників об’єктів торгівлі, а також – вжити заходів щодо анулювання підтверджень торговельної діяльності.
Винесення на розгляд виконкому та подальше ухвалення зазначеного проекту рішення у міськраді пояснюють вступом у силу Постанови Закарпатського окружного адміністративного суду щодо скасування основного порядку видачі таких дозволів.
Як альтернативу, підприємцям, яких нині позбавили дозволів на пересувну торгівлю, зокрема, тим, які здійснюють торгівлю морозивом чи квасом, буде запропоновано розміщати свою продукцію при стаціонарних магазинах, кафе, ресторанах та інших закладах на відкритих літніх майданчиках.