На сьогодні у 23 з 32 бюджетних установ області, які підпадають під дію програми, вже завершено роботи зі встановлення твердопаливних котлів та проведено їх запуск.
Відтак за два з половиною місяці 2015 року кількість заміщеного газу склала 87,4 тисячі кубометрів, що за цінами 2015 року відповідає 727,3 тисячі гривень.
Усього за опалювальний сезон 2015-2016 років у цих закладах кількість газу, заміщена альтернативними видами палива, сягне майже 210 тисяч кубометрів на суму понад 2 мільйони гривень, тобто можна говорити про високу окупність заходів, які вжиті для енергозбереження.
Тверде паливо, яке замінить оці понад 200 тисяч кубометрів газу, коштуватиме до 250 тисяч гривень. Таким чином, економія складе 1,75 мільйона гривень.
Заходи з енергозаміщення та енергозбереження триватимуть і цьогоріч. Зокрема, на ці цілі обласною радою вже передбачено близько 36 мільйонів гривень. Стратегічною метою являється повністю перевести бюджетні установи Закарпаття на альтернативні види палива.
Про це, серед іншого, йшлося під час сьогоднішньої прес-конференції голови Закарпатської ОДА Василя Губаля.
Довідка
У 2015 році для реалізації Програми переведення у 2012-2015 роках котелень бюджетних установ на альтернативні види палива обласною радою виділено 39 мільйонів гривень за які планується перевести на альтернативні види палива 93 котельні бюджетних установ області.
Крім того, до департаменту житлово-комінального господарства, будівництва та інфраструктури звернулися інвестори, такі як «Укртепло» (м. Київ), «Біотехнік» (м. Ужгород), ТОВ «Колбе Україна» (м. Київ), які готові вкласти власні кошти в переведення на альтернативні види палива котельні бюджетних установ області з великою потужністю.
Зокрема, Всеукраїнська теплогенеруюча компанія «Укртепло» готова інвестувати 50 млн. гривень в 2015 році з метою запуску котелень уже в наступному опалювальному сезоні.
Прес-служба Закарпатської ОДА