Як повідомляє політик на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук, законопроект «має одну мету – зробити так, щоб 2 місяці на рік – січень і травень – не випадали з економічного життя країни через «вихідні», «переноси» і «відпрацювання по суботах».
Хто веде справи, той знає, що в цей період економіка стоїть – контракти не підписуються, довідки не видаються, платіжки не проводяться і т.д.. А це означає, що держава не отримує податки та інші платежі до бюджету. Тобто, 2 місяці з 12 на рік країна, не найбагатша в Європі, святкує і нічим не займається. У нашій нинішній ситуації – це недозволена розкіш. Окрім того, нам потрібно впорядкувати святкові дні відповідно до стандартів країн-членів ЄС і нарешті почати жити за їхнім графіком, а не за одним розпорядком з Москвою і Мінськом».
«Що саме передбачає мій законопроект:
1. Якщо державне свято припадає на вихідний день, тобто на суботу, або неділю, то воно не переноситься на наступний робочий день. Іншими словами, якщо цього року 8 березня припало на неділю, то я пропоную, щоб понеділок 9 березня був робочим днем.
2. Якщо вихідний день припадає на середину тижня, наступні за ним робочі дні не переносяться. Що мається на увазі – якщо, наприклад, Новий рік припадає на середу, то четвер і п’ятниця залишатимуться робочими днями, без перенесень і відпрацювань по суботах, в які ніхто і так повноцінно не працює і лише протирає штани.
3. Друге травня пропоную зробити робочим днем. Чому лише друге? Те, що цивілізований світ не відзначає день праці – це великий міф. Так само як і міфом є те, що це виключно радянське свято. У більшості країн Західної Європи 1 травня – вихідний день. Якщо відкинути пострадянські держави, то лише у Словенії це свято відзначають 2 дні – першого і другого травня.
Тому, я пропоную залишити святковим днем лише 1 травня – як у більшості країн Європи.
4. Парадокс в тому, що просто забрати у людей один вихідний день, тобто – 2 травня, Конституція не дозволяє, адже це звуження соціальних гарантій. Тому, я пропоную замість 2 травня, зробити вихідним понеділок після Пасхи. Це також узгоджується з європейською практикою, де Великдень святкують 2 дні – в неділю та понеділок.
Якщо ми йдемо в Європу, то узгодження вихідних і святкових дат – один із необхідних кроків. Ну і час уже змінювати звички. Хочемо жити краще – мусимо працювати. Іншого виходу не буде», – вважає В.Балога.
Ася 2015-04-09 / 12:57:34
ось нехай і працює чмо більш важніших питань зараз не має
Ужгород 2015-03-14 / 16:18:40
Нарешті догадалися відмінити це свинство.