85-річний дід, який мешкав в одному з сіл Ужгородського району, потрапив у дуже складну ситуацію - через шахрайство власних же нащадків. Діти підбили старого на продаж житла, а гроші забрали, відтак ані донька, ані син, ані внуки не хочуть прийняти діда до себе в будинки. Чоловік прилаштований у тимчасове житло. Дідусеві на прийомі пропонують влаштуватися в територіальний центр в Ужгороді, де за ним доглядатимуть. А доки він вирішуватиме, голова ОДА звертається до прокуратури з проханням відреагувати на ситуацію.
Загалом, уже характерно, що певна кількість питань стосується нарікань закарпатців на діяльність правоохоронних органів. А також – і органів держкомзему: мова про задавнені земельні спори, проблеми з оформленням ділянок тощо. Керівник області спрямував відповідні документи відповідальним особам та взяв на контроль вирішення.
До голови ОДА звернулися і з приводу конфлікту стосовно права на роботу в кам’яному кар’єрі. Як стверджує заявник, мешканець одного з сіл Іршавського району, ідеться про рейдерське захоплення. Керівник області для з'ясування ситуації не лише вивчить документи, а й запросить до спілкування владу села й району – аби вирішити справу справедливо.
Літній ужгородець пан Анатолій прийшов до голови ОДА не з проханням, а з пропозиціями. Чоловік на початку 1990-х брав участь у розробці програми розвитку енергетики області, й запрошує керівника краю звертати ще більшу увагу на проекти, пов’язані з використанням альтернативних джерел енергії. Василь Губаль зазначив, що в області діє програма енергоощадності, певні кроки вже зроблені, чимало планів на 2015-й рік з енергозаміщення, й запросив чоловіка предметно поспілкуватися з керівництвом відповідного департаменту ОДА для того, аби висловити свої ідеї та разом вивчити їх перспективи. У пана Василя з обласного центру подібні пропозиції: сприяти переведенню вуличного освітлення в містах і селах на сонячні акумулятори. Керівник краю розповів, що для цього вже робиться, і так само запросив спілкуватися з відповідальними особами.
Закарпатці цього місяця також активніше клопочуть про субсидії. Відділи, які допоможуть людям з оформленням, працюють у кожному місті та районі при департаментах з питань соціального захисту, контактний телефон обласного – (0312) 61-33-55.
Найбільше ж краян зверталися на прийом з приводу виділення матеріальної допомоги. Відповідні заяви люди здають в ОДА чи в органи місцевого самоврядування за місцем проживання. Чимало з них - ужгородці, які нарікають, що в обласному центрі їх прохання не задовольнили. Більшість заяв про грошову допомогу закарпатці спрямовують через потребу лікування.
Також у відділ з роботи зі зверненнями громадян фіксують чимало заяв переселенців про виділення землі. Так, мешканка Горлівки, що на Донеччині, клопоче про безоплатне надання ділянки в Ужгороді. Керівник краю розповів реалії – наразі Ужгородська міська рада ще не вирішила питання не лише про виділення землі учасникам АТО, у тому числі родинам загиблих, а й не є задоволеними права воїнів-інтернаціоналістів, близько півсотні родин яких роками очікують на житло та ділянки в обласному центрі. Звернення жінки спрямоване в орган обласного Держкомзему.
До слова, зараз на Закарпатті зареєстровано 3 тисячі 513 тимчасово переміщених осіб, які виїхали з Криму та східних областей.
Черговий прийом громадян з особистих питань керівництвом ОДА відбувається щодругого вівторка місяця в Закарпатській облдержадміністрації – за усною заявою на першому поверсі, в кабінеті 145.
Прес-служба Закарпатської ОДА
Міжгіря 2015-03-10 / 17:32:20
пане губернаторе дайте команду нехай наведуть порядок в Міжгірському паспортному столі з начальником паспортного столу Куруцом С, цей хапуга так обнаглів що за вклеювання фотографії вимагає по 250. гривень некажучи вже про їнші послуги Начальник міліції Огняник це небачить що там діеться і прикриває його напевно ділить і йому грошей, а міліція Міжгіря неможе викрити хабарника, може треба навести порякок в Міжгірському РВ УМВС