На це вплинуло збільшення поставок електричних машин, текстильних матеріалів та текстильних виробів, продуктів рослинного походження, взуття, головних уборів, парасольок. Імпорт товарів порівняно з 2013р. зменшився на 328,0 млн.дол. Скоротились поставки палива мінерального; нафти і продуктів її перегонки, засобів наземного транспорту, крім залізничного.
Зовнішньоторговельні операції товарами суб’єкти господарювання області здійснювали з партнерами зі 110 країн світу. До країн Європи експортовано 85,0% усіх товарів, Азії – 1,4%, Америки – 0,4%. Основними країнами-партнерами з експорту товарів є Угорщина, Німеччина, Австрія, Словаччина та Польща. У 2014р. порівняно з 2013р. збільшились обсяги експорту до Чехії, Німеччини, Угорщини, Польщі та Італії.
За видами економічної діяльності найбільші експортні поставки здійснювали підприємства, основним видом діяльності яких є виробництво апаратури для радіо, телебачення та зв’язку та виробництво електричних машин та устатковання.
Із країн ЄС імпортовано 44,2% усіх товарів, Азії – 23,8%. Значну питому вагу в загальному обсязі імпорту мали Білорусь, Німеччина, Китай, Угорщина, Чехія та Італія. Порівняно з 2013р. зменшились імпортні поставки з головних країн-партнерів, крім Угорщини, Польщі та Китаю.
Найбільші імпортні поставки здійснювали підприємства, основним видом діяльності яких є оптова торгівля і посередництво в оптовій торгівлі, виробництво апаратури для радіо, телебачення та зв’язку, додаткові транспортні послуги та допоміжні операції, виробництво автомобілів, причепів та напівпричепів.
Основу товарної структури експорту за 2014р. складали механічне та електричне обладнання, текстильні матеріали та текстильні вироби, різні промислові товари, деревина і вироби з деревини.
У товарній структурі імпорту переважали поставки механічного та електричного обладнання, мінеральних продуктів, текстильних матеріалів та текстильних виробів, полімерних матеріалів, пластмаси та виробів з них. Питома вага зазначених груп товарів складає 81,2% від загального обсягу імпорту.
Традиційно серед міст та районів області найактивніше здійснювали експортно-імпортні операції товарами суб'єкти господарювання Ужгородського та Виноградівського районів, міст Мукачево, Ужгород та Берегово.
Головне управління статистики у Закарпатській області