Як повідомляло Закарпаття онлайн, у судовому порядку нині триває розгляд справи за позовом прокуратури на звернення нардепа Валерія Пацкана. Зазначеним позовом через суд йдуть намагання скасувати містобудівну документацію кварталу в районі вулиці Стефаника (між кар’єром і об'їзною автодорогою), що тягне за собою скасування державних актів на землю для більш ніж 500 ужгородських сімей.
У зазначеній справі вже відбулась низка судових засідань. Поміж котрими городяни, які нині з ініціативи нардепа В. Пацкана ризикують залишитись без у законному порядку набутих власних земельних ділянок письмово звернулись до прокуратури із вимогою відкликати ганебний позов.
І ось - отримали відповідь, чи то, радше, відписку з прокуратури міста, в якій ідеться про "відсутність підстав для прокурорського реагування", повідомляє Олександр Волосянський. Це попри те, що містяни формулювали конкретну вимогу - просили не якогось умовного "реагування", а конкретного відкликання позову, що цілком у компетенції та в можливостях прокуратури.
"Ось таку відписку отримав на днях від прокуратури у відповідь на колективне звернення більш ніж тридцяти ужгородців. У колективному зверненні ужгородці просили прокуратуру відкликати з суду позов (за зверненням нардепа Пацкана В.), задоволення якого тягне за собою скасування актів на право власності на землю на близько 500 земельних ділянок кварталу в районі вулиці Стефаника. "Геніальна" міська прокуратура на прохання відкликати позов відповіла, що немає підстав для вжиття заходів прокурорського реагування. Але ж люди в своєму зверненні не просили прокуратуру вживати заходів прокурорського реагування, а прохали відкликати позов (поданий, УВАГА, з ЄЗУЇТСЬКИМ ФОРМУЛЮВАННЯМ - В ІНТЕРЕСАХ ДЕРЖАВИ - проти близько 500 українців, громадян ДЕРЖАВИ УКРАЇНА). Схоже, прокуратура відстоює приватні інтереси народного депутата Пацкана і ставить під сумнів право власності на земельні ділянки близько 500 ужгородських сімей.
І ще - на передостанньому судовому засіданні (26 січня) суддя врахував мою думку та думки інших правозахисників і залучив більш близько 250 ужгородців (прізвища яких вдалось встановити суду і міськраді) у якості третіх сторін без самостійних вимог на стороні відповідача(міськради), тому що у результаті ухвалення рішення по даній справі права ужгородців-власників земельних ділянок в районі Стефаника можуть бути порушені (фактично вони вже порушені - оскільки з моменту подачі прокуратурою даного позову до суду в кінці серпня 2014 року міськрада призупинила приватизацію неприватизованих ділянок в районі Стефаника, а міська архітектура не видає жодних дозволів на забудову ділянок в тому районі). Тепер позов набув іншого змісту: прокуратура і Пацкан проти 250-500 ужгородських сімей. Потім суд оголосив перерву до вчорашнього дня для виклику до суду всіх постраждалих ужгородців-третіх сторін.
Вчора, 5 лютого було чергове засідання, на яке прийшло близько 60 ужгородців-власників земельних наділів в районі Стефаника. На засіданні міськрада аргументувала свою позицію (щодо правомірності надання землі ужгородцям) пропуском прокуратурою піврічного строку подачі позову до суду, недотриманням прокуратурою і сільгоспінспекцією норм і правил проведення перевірки законності надання землі в районі Стефаника, і вказує на те, що порушення закону, на які спирається прокуратура в своєму позові, є надуманими і "притягнутими за вуха". Суд зобов'язав прокуратуру надати всі матеріали прокурорської перевірки для аналізу до наступного засідання, а міськраду - надати докази надіслання в прокуратуру в 2010 році оскаржуваного рішення сесії (яким було затверджено містобудівну документацію кварталу в районі вулиці Стефаника)", - повідомляє Олександр Волосянський.
За його інформацією, наступне засідання призначено на четвер, 26 лютого, на 9.00, в адміністративному суді Закарпатської області.