У списки для голосування внесено майже 37 млн. українських громадян.
На вибори приїхали до 3,5 тис. спостерігачів з 17 країни, 24 міжнародних організацій, зокрема від СНД, ПАРЄ, ОБСЄ, Європарламенту.
30 вересня українським громадянам належить обрати парламент (450 депутатів) за пропорційною системою з 20 політичних сил - партій і блоків. Прохідній барьер- 3%, при цьому для визнання виборів такими, що відбулися, на позачергових виборах введена норма явки: у голосуванні мають взяти участь понад 50% внесених до списків виборців, передає «Інтерфакс-Україна».
У виборчий бюлетень внесені Комуністична партія України (оновлена); Партія національно-економічного розвитку України; Український народний блок; Партія регіонів; Партія вільних демократів; Соціалістична партія України; Блок Литвина; Блок Юлії Тимошенко; Виборчий блок Людмили Супрун - Український регіональний актив; «Християнський блок»; Селянський блок «Аграрна Україна»; Прогресивно-соціалістична партія; Комуністична партія України; Блок «Наша Україна - Народна самооборона» (НУ-НС); Блок «Всеукраїнська громада»; Всеукраїнське об'єднання «Свобода»; Партія зелених України; Блок партії пенсіонерів України; Всеукраїнська партія Народної довіри; Виборчий блок політичних партій «К.У.Ч.М.А» (Конституція - Україна - Честь - Мир - Антифашизм).
Голосування в Україні завершиться о 22.00.
Відразу після закриття дільниць будуть оприлюднені результати екзит-полів: Національного екзит-полу, що проводиться консорціумом «Національний екзит-пол'2007», до якого входять фонд «Демократичні ініціативи», Київський міжнародний інститут соціології і Український центр економічних і політичних досліджень ім. Разумкова; «Екзит-полу Соціовимір-2007» (виконавці: Центр соціологічних і політологічних досліджень «Соціовимір», Міжнародний інститут демократій і Інститут соціальних технологій), а також двох екзит-полів за замовленням телеканалу ICTV (американських компаній Public Strategies і PSB, а також європейської компанії TNS)
Згідно з законодавством і прийнятому ЦВК календарному плану за проведення позачергових виборів у Раду, не пізніше кінця дня 15 жовтня Центрвиборчком має встановити результати позачергових виборів народних депутатів України, і не пізніше ніж на 5-й день після цього офіційно оприлюднити результати і опублікувати списки обраних депутатів.
Проведення виборів обійдеться держбюджету в 365 млн.грн. Парламент обирається на 5 річний термін.
Партії і блоки для участі у виборах вносять на спеціальний рахунок ЦВК заставу в сумі 880 тис. грн. Партіям і блокам, які пройшли до парламенту, грошова застава повертається. Грошова застава тих, що не подолали 3-відсотковий бар'єр партій і блоків надходить до держбюджету.