Учні школи номер три з донецького міста Миколаївка вчора вперше побачили Київ. Нині й Ужгород зустрів їх сонцем та усмішками на обличчях перехожих. 16-річний Назар уже встиг змінити думку про Західну України. Він вражений красою тутешніх міст, але найбільше привітністю людей. «Все організували і це мене дуже вразило, тобто, що є такі люди. Для мене це рідкість. Але я хочу, щоб це було в повсякдення по всій країні», - каже Назар.
По-новому на Захід України подивилися десятеро цьогорічних випускників і троє вчителів. До найзахіднішого обласного центру нашої держави - Ужгорода, їх привезла відома актриса Римма Зюбіна. Римма Зюбіна народилася в Ужгороді. Вона прагне познайомити дітей зі Сходу з толерантними і миролюбними місцевими жителями. Показати їм культурні традиції Закарпаття та переконати: тільки в єдності збережеться цілісною Україна. А руйнувати стереотипи у дітей легше, демонструючи їм добро.
«Я зрозуміла, що ми повинні починати з дітей. Міняти. Але ти нічого не розкажеш на пальцях. Ти повинен привезти, показати, поводити. Щоб вони відчули. І сьогодні вже бачу. От вчора вони були в Києві цілий день. Вони, виявляється, майже нічого не знають про Майдан. Того, що там було насправді», - розповідає Римма Зюбіна.
Діти зі сходу гуляли містом та зустрілися з однолітками в ужгородській школі з російською мовою навчання. Тут під одним дахом 600 учнів понад 20 національностей. Кожного цінують за розум та досягнення, а не за те, якою мовою спілкується.
«Самое главное, что мне бы хотелось донести до их сердец, что мы точно такие же люди, как они. И то, что нас разделили какими-то непонятными политическими мотивами на две части - такого не может быть в принципе. Мы единая страна, мы единый народ», - каже Світлана Фесенко, директор школи №3 міста Ужгород.
В Ужгороді гості із зони АТО вперше за довгий час відчули доброзичливе ставлення до себе та хоч на мить забули про війну, від якої не раз ховалися у підвалах. І ось в Ужгороді донецькі учні побачили зовсім інше життя. «У людей інші цінності. Ніби маленька Європа. Враження дуже гарні. Все дуже подобається. Світ дійсно інший, тут спокійно. І це добре», - говорить учениця Валерія Ракитянська. На Закарпатті діти зі сходу пробудуть три дні. Вони вже знайшли тут нових друзів і встигли полюбити цей особливий багатонаціональний край. «Такі от прості кроки. Це не важко, це зовсім не важко. Нам жити в цій країні», - каже Римма Зюбіна.
Світлана Ковбиця, ФАКТИ, ICTV
Русин 2014-11-12 / 06:49:21
Закарпаття-це Эвропа Все-культура етика виховання
Олег, Берегово 2014-11-11 / 17:54:18
Олеже, та скільки ми маємо виправдовуватись, бандерівський ми край чи ні? Чому на твоєму ресурсі такий ганебний заголовок, хіба ти б ганьбився, якби наш край дійсно був (та він і був) бандерівським?
Діяльність тодішньої "Просвіти" та "Пласту", подвиг Хуста (хай і безглуздий, можливо - це неоднозначне питання)... - чому ми маємо виправдовуватись в дусі "та ви шо, які бандерівці, нема в нас таких і не було!".
Користь буде не тоді, коли східняки поїдуть з Закарпаття з думкою "А у ніх всьо как у нас", а з думкою "Це ж треба - а бандерівці, виявляється, дітей не розпинали, а боролися за Україну..."
Антоні 2014-11-11 / 17:22:13
у " бандерівських краях " дітей їдять зі сходу ?
Антоні 2014-11-11 / 17:15:32
шо значить не ' бандерівський край ' ?.
МІша 2014-11-11 / 14:21:22
НУ ви даете!Та ніхто і не казав що Закарпаття Бандерівський край