Під час моніторингу вивчалися умови тримання іноземців, забезпечення доступу до правової допомоги, а також робота з реадмісованими особами після їх затримання (видворення, звернення за статусом біженця тощо). У Чопському пункті тимчасового тримання моніторингова група мала можливість поспілкуватися із сім’ями громадян Ісламської Республіки Афганістан, які виявили намір отримати статус біженця в Україні.
По закінченню моніторингового візиту відбувся круглий стіл «Робота з реадмісованими громадянами третіх країн в Україні», метою якого було обговорення проблематики, пов’язаної з питаннями доступу до правової допомоги та процесу міжвідомчої координації при роботі з неповнолітніми шукачами притулку та реадмісованими іноземцями.
Під час круглого столу окрема увага була зосереджена на обговоренні питання застосування чинного законодавства в роботі з неповнолітніми шукачами притулку, їх влаштування та соціалізації, а також міжвідомчої взаємодії по роботі з зазначеною категорією осіб. Зокрема, учасники круглого столу наголосили на гострій проблемі, пов’язаній із відсутністю необхідної кількості перекладачів з мов, розповсюджених в азіатському регіоні та Африці, а також відсутності процедури роботи з неповнолітніми, які не виявляють наміру отримати статус біженця або особи, яка потребує додаткового захисту.
За результатами круглого столу були напрацьовані рекомендації відповідним центральним органам виконавчої влади щодо поліпшення міжвідомчої координації при роботі з неповнолітніми шукачами притулку та особами, що передаються в порядку реадмісії.
В роботі круглого столу також взяли участь представники Західного регіонального управління ДПСУ, Чопського прикордонного загону, Головного управління ДМС у Закарпатській області, служби у справах дітей виконавчого комітету Чопської міської ради.
Візит відбувся в рамках фінансованого Європейським Союзом та імплементованого МОМ проекту «Пілотна ініціатива моніторингу реадмісії в Україні та Пакистані (МОНІТОР)». До складу моніторингової групи також увійшли представники посольств Нідерландів, Норвегії, Угорщини, Ісламської Республіки Афганістан в Україні, Регіонального представництва УВКБ ООН у Білорусі, Молдові та Україні, а також представники МОМ в Україні, Адміністрації Державної прикордонної служби України та Державної міграційної служби України.