У складі офіційної делегації директор територіального департаменту Браніслав Гітка, директор департаменту розвитку та гуманітарної допомоги Петер Гулені, Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Буріанова та представники словацьких ЗМІ.
Насамперед поважний гість зустрівся з головою облради Іваном Балогою. У зустрічі також взяли участь перший заступник голови облради Василь Брензович, керуючий справами виконавчого апарату облради Михайло Попович, голова благодійного фонду «ВіЗа», депутат облради Володимир Чубірко.
Мірослав Лайчак зазначив, що цього року він вже шостий раз приїздить в Україну, і вже вдруге на Закарпатті. Він висловив вдячність владі області, що в краї впродовж цього часу зберігається стабільна ситуація. Йшлося про непросту ситуацію в державі. Високий посадовець запевнив, що Словаччина підтримує євроінтеграційні прагнення України,та бажає їй мирного неба. «Ми хочемо бачити Україну демократичною, стабільною країною, яка самостійно вирішуватиме свою подальшу долю», - зазначив міністр. Іван Балога зауважив, що Україна обрала європейський шлях розвитку країни, і «курс на повноцінне членство в ЄС та НАТО» на його погляд має стати важливим стратегічним планом розвитку країни. Також він переконаний, що обіцянки децентралізації в країні мають набути реальних обрисів. Мірослав Лайчак в свою чергу зазначив, що Словаччина зробила реальні кроки з децентралізації влади, не змінюючи Конституцію. «Для цього нам потрібна була лише політична воля», - констатував міністр.
Як позитив сторонами зустрічі відзначався той факт, що минулого тижня розпочалися перші поставки газу із Європи через територію Словаччини. Очікується, що обсяги цих поставок можуть становити до 10 млрд. кубометрів газу на рік. Також обговорили співпрацю у галузі енергозбереження. Голова обласної ради Іван Балога зазначив, що за останні 8 років на Закарпатті вдалося суттєво зменшити споживання газу, багато зроблено і за допомоги європейських партнерів і в галузі енергозаощадження. Мірослав Лайчак запевнив, що Словаччина і надалі підтримуватиме Україну на цьому шляху,словаки готові ділитися і досвідом в першу чергу та технологіями переходу на альтернативні види опалення.
Під час зустрічі сторони обговорили регіональну співпрацю. Наголошувалось на успішній співпраці Закарпаття з Кошицьким та Пряшівськими краями.
Сторони висловили щирі прагнення й надалі співпрацювати в різних напрямках та підтримувати добросусідські стосунки.
Після цього поважна делегація на чолі з Мірославом Лайчаком відбула на зустріч з представниками Закарпатської інтелігенції та ЗМІ у форматі «Чай з Міністром»
Завтра Мірослав Лайчак планує взяти участь у відкритті кабінету українсько-словацької дружби на факультеті міжнародних відносин УжНУ.
Після чого зустрінеться з представниками п»ятьох товариств, які представляють словацьку нацменшину в Закарпатті.
Довідка
За обсягами прямих іноземних інвестицій, що надійшли в економіку Закарпаття Словаччина посідає 11-е місце. Сусіди інвестували в нашу економіку майже 12 млн.дол.США, що становить 2,7% від загального обсягу вкладених прямих іноземних інвестицій. Нині в краї працюють 110 підприємств з іноземним капіталом словацького походження.
Прес-служба Закарпатської облради