До заходу долучилися і поляки, адже традиційна гірська порода – спільна для кількох держав. До того ж, саме в Польщі найбільше чистокровних «гуцуликів», йдеться у сюжеті програми новин «Огляд дня» на телеканалі ZIK.
Сотні років тому гуцульський кінь допомагав горянам облаштуватися на крутих схилах.
«Тоді на них перевозили воду у бочках. Також на спеціальних дерев‘яних тарницях, які чіпляли на спину коням, транспортували різний вантаж», – розповів конюх Руслан.
Також на фестивалі можна було побачити верхи молодят у традиційних закарпатських строях. Адже ще не так давно тутешнє весілля без гуцульського коня і весіллям не вважали. Тепер же цих тварин стає щоразу менше. Відтак закарпатці усіма силами намагаються зберегти улюбленого коня. Тут виховують кілька сотень найкращих в Україні чистокровних «гуцуликів». Близько 20-ти із них взяли участь у дійстві на честь тварини. Самі ж горяни обіцяють зробити фестиваль на честь улюблених «гуцуликів» традиційним.
земляк 2014-09-09 / 21:38:47
Все ніби так, але хто сказав, що саме Голубине чи Солочин, що на Свалявщині (де й відбулося свято) - ГУЦУЛЬЩИНА?
Просто там - створено Науково-виробничу асоціацію «Племконецентр», в обов`язки якої якраз і входить розведення гуцульської породи коней всієї України, на що остання до речі, виділяє значні кошти...
Ясно інше, що гуцульські коні повинні розводитись на... ГУЦУЛЬЩИНІ, принаймні – в горах, як це має місце й у Польщі! Бо, при всій повазі – свялявці, аж ніяк – не горяни та й не гуцули, точно!