Найбільше – 191 кг – зібрала команда «Юнайтед». Її учасник Владислав Данкорозповідає, що збирати пляшки дуже важко: «тепер ми ніколи не викинемо сміття будь-де, бо тепер ми знаємо, як тяжко збирати всі ці пляшки, виливати залишки рідини з них, сортувати… Тому ми викидаємо все тільки в смітники».
За перемогу хлопці отримали подарунки від спонсорів, а також форму для футбольної команди і гроші за здані пет-пляшки (по 4 грн. за кілограм, хоча ринкова ціна значно нижча).
Також від цього дня в Баранинцях стоятимуть контейнери для збору пластикового сміття.
Пластикова тара – дуже велика проблема для Закарпаття. Кількість такого пластику вирахувати дуже важко. Окрім того, він регулюється рівнями води в річках Закарпаття. Якщо рівень води різко зростає, то й кількість пластикової тари (яку вода забирає з берегів), що спускається течією річки до сусідніх із нами Угорщини та Словаччини, також збільшується в рази.
Небезпека пластику не тільки в об’ємах, які він займає в навколишньому середовищі, а й в згоранні, до якого часто вдаються люди, спалюючи сміття, додає керівник обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Олександр Геревич, який роками працює з дітьми, намагаючись привчити їх бережному ставленню до природи. Таку пропаганду слід проводити постійно, бо це питання не одного року, а перспективи й майбутнього, наголошують екологи.
В басейновому управлінні області кілька разів на рік змушені очищувати річки від заторів, які утворюються саме від пет-пляшок. Але поки їх кількість не зменшується.
Цього ж дня в Баранинцях підбили підсумки ще одного конкурсу – «Дунайський митець». Це конкурс мистецьких виробів, матеріали для створення яких знайдені під ногами – біля річки, на ставку або біля каналу.
Переможницею цього конкурсу стала 14-річна Діана Біляк. Вона представила на розсуд журі роботу «Чиста Тиса – чиста планета». І виграла цінний приз – планшет. За друге місце в конкурсі вручили смартфон.
До слова, цей конкурс відбувається в 14-ти країнах Європи. Переможець усеукраїнського етапу поїде до Відня.
Обидва конкурси присвячені Дню Дунаю, який у Європі відзначають уже 20 років, а в Україні – останні десять. День Дунаю святкують там, де є річки, котрі входять до басейну Дунаю. А це і закарпатська Тиса.