Родичі мобілізованих нарікають: служити на полігоні забрали зовсім не тих, кого треба. А те, що чоловіки пішли добровольцями – неправда: забирали примусово. Військові комісари змушені виправдовуватися: батальйон потрібен області. А служити – громадянський обов’язок кожного чоловіка.
Про це йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).
«Мого рідного брата забрали в армію. Я вважаю, що протиправно. По-перше, він не відповідає за станом здоров’я – братові прооперували грижу, окрім того, у нього погано функціонує нога. Але дотепер рішення, щоб його комісували – немає. Тобто справу затягують. Хлопців збирають і хочуть відвозити на Схід», – обурюється сестра військового Софія.
Також рідні нарікають: батальйон територіальної оборони формувався не з добровольців, а примусово – кого змогли, того й мобілізували. Військові заперечують: мовляв, все згідно із законами військової служби.
«Ті, у кого проблеми зі здоров‘ям, мають право на звільнення після проходження військово-лікарської комісії. Також, якщо у когось сімейні проблеми, також мають право на звільнення», – повідомив заступник командира Закарпатського батальйону територіальної оборони Олександр Тельнов.
Військові погоджуються: ситуація для всіх є складною. Але це військова служба й бути у батальйоні – обов’язок мобілізованих. Запевняють: про Схід зараз не йдеться, батальйон територіальної оброни потрібен удома, на Закарпатті.
«Вони будуть виконувати завдання на території області. Що стосується добровольців, то погоджуюсь, є 50 людей, які хочуть їхати у зону бойових дій. Але механізму їх відправки туди немає», – запевнив військовий комісар Закарпатської області Іван Васильцюн.
Вже завтра Закарпатська обласна рада збереться на позачергове засідання, щоб виділити кошти на забезпечення батальйону усім необхідним. Передусім – засобами захисту. На це планують виділити понад 6 мільйонів гривень.