Це чудове місто-вузол. І не лише залізничний, який також єднає західні та східні автошляхи, що входять в систему міжнародних транспортних коридорів № 5 (Крітський) і річкові мережі. Це ще вузол, в якому сходяться дороги єднання країн, шляхи співдружності та співпраці їхніх народів і наших співвітчизників. Тут торкаються гранями епохи, витає дух старої Європи і оновлена свободою від тоталітаризму живе сучасність.
Відзначаючи разом з усією Україною День своєї державної незалежності, жителі та гості прикордонного Чопа святкували і 726-річчя міста. В програму урочистостей гармонійно вплелося підписання угоди про лартнерську співпрацю між двома географічно найвіддаленішими на захід і схід країни містом Чоп і Міловським районом Луганської області. Цю почесну, важливу і глибоко символічну місію виконали міський голова Чопа Галина Цар, а від Міловської райради — депутат •Олександр Кислицин.
Під час взаємних привітань з нагоди зустрічі, а господарі зустрічали, як і годиться, хлібом-сіллю, в ході знайомства і обміну думками нічого не проявилося такого, що могло б розділяти. Нема, виходить, ні віддалі між крайніми — західною і східною — областями України, ні незрозумілих слів, ні неприйнятних почуттів. Найчастіше звучало: «народ у нас прекрасний», «Україна в нас одна», «Схід і Захід — разом», «наша угода буде угодою щирих і добрих друзів». Угодою передбачено обмін інформацією і досвідом місцевого самоврядування, взаємне створення умов для співпраці між суб'єктами економічної, підприємницької та торгової діяльності, у сфері культури, освіти, планується пропагувати традиції і культуру своїх громадян, обмінюватися учнями і вчителями, співпрацювати в сфері захисту навколишнього середовища.
Із всенародним святом Незалежності України, святом міста і початком його побратимських зв'язків з Міловим учасників урочистого підписання партнерської угоди привітав заступник голови обласної ради Михайло Мартин. У його словах прозвучало побажання і прагнення, мабуть, кожного, хто живе в Україні: «щоб не було ніякого розподілу, щоб ми почували себе громадянами однієї країни». На прикладі нашої обласної ради він підкреслив, як можна абстрагуватися від негативу, мовляв, протистояння між лідерами політичними працювати і приймати необхідні рішення в інтересах закарпатців облраді не заважає, оскільки з самого початку її роботи була створена широка коаліція.
А Чоп широким зробив своє побратимство.
Звертаючись до його керівництва і гостей з Луганщини, депутат облради Володимир Чубірко наголо-сив;поки політики «сидять» у Києві, «ви зробили дуже важливу справу — об'єднали два міста». На значимість цієї події вказав голова смт Мілове Анатолій Медведев, розповідаючи про своє місто, що на східному кордоні.
У зустрічі також брали участь заступник Чопського міського голови Арпад Буркуш, секретар міськради Оксана Фелдій, керуюча справами апарату Лариса Ступак, а також депутати — представники політичних сил, які в складі ради. Привітати господарів і гостей прийшов і підприємець, директор ТзОВ «ПАКОБО», депутат облради четвертого скликання Василь Палко.
Тим часом святковим гомоном і промовистими привітаннями, посмішками наповнилася залита сонцем площа Європейська. На імпровізованій трибуні — керівники міста, почесні гості. Відкриваючи уро-
чистість, міський голова повідомила, що з міст-побратимів у святкуванні беруть участь мер м.Захонь (Угорщина) Міклош Лешку, мер м.Соколув-Малопольскі (Польща) Анджей Озок і вже знайомі нам гості з Мілового. Усі мали вітальне слово.
Присутніх радували юні таланти. Від їх колони годі відвести погляд. Першим "рушив" прапор — 200 наповнених гелієм жовтих і голубих кульок враз піднялися над дитячими головами, а в найурочистішу мить злетіли в чисте синє небо. І линула пісня Україні, і своє зворушливе мистецтво танцю демонстрували вихованці дошкільних закладів, молодші школярі, вправність у східних единоборствах показали юні спортсмени.
Словом, перед сотнями захоплених поглядів пройшли краса, талант, сила і юне майбутнє України, незалежності якої всього 16 років. З цієї нагоди і на свято міських іменин своє мистецтво були запрошені показати народна майстриня Ганна Качур, художники-аматори Людвиг Коложварі, Василь Єресько, Марія Шитєв. Поряд у наметах — мережива Марії Баторі, ікебана Поліни Приходько, вишивання Наталії Молнар. А ще в одному — справжнє розмаїття жанрів і технік: малюнки, вишивки, аплікації. Тут розмістилися десятки дитячих робіт. Цього разу приурочено темі, що в словах над творчістю вихованців Чопського ДНЗ "Казка": "І кожен з нас — землі дитина, що зветься гордо — Україна!".
Свято продовжувалося в місті на західному кордоні концертом народних ансамблів з довколишніх районів і обласного центру, естрадною програмою за участю закарпатських зірок під керівництвом Йосипа Вайди, виступом рок-гуртів. А на завершення — дискотека і святковий феєрверк.
Надія Тегза, "Новини Закарпаття"
29 серпня 2007р.
Теги: