У вступному слові Василь Рябінчак коротко розповів про себе. Народився 1974 р. у с. Білосовиця Воловецького району, але школу через переїзд батьків завершував вже у с. Гукливий. По здобуттю середньої загальної освіти вступив у лісотехнічний коледж, а відтак – в Академію внутрішніх справ України.
У 1996 році був призначений оперуповноваженим карного розшуку. До 2007 року працював начальником відділення внутрішньої безпеки УМВС у Закарпатті, з 2005 року його очолював. З 2009 року служив у розвідці УБОЗУ, до сьогодні працює на посаді заступника начальника УБОЗУ. Одружений, має двох дітей. Підполковник міліції.
За словами Василя Рябінчака, не в останню чергу його спонукало податись на конкурс майже відсутність довіри громади до правоохоронних органів. «Останні події дуже підірвали імідж органів внутрішніх справ, і я готовий зробити все від мене залежне для його відновлення», – заявив Василь Рябінчак.
Один з найперших кроків на цьому шляху, за його словами», – це кадрова чистка в органах внутрішніх справ зі звільненням дискредитованих працівників, «замішаних у корупційних схемах». Відтак, необхідний кваліфікований підбір та навчання кадрів. При цьому, зауважив Василь Рябінчак, при призначенні працівника на керівні посади у відділах та управліннях його необхідно перевіряти на детекторі брехні, за участі громади під час екзаменів, заліків, через громадські обговорення.
Щодо механізму чистки органів внутрішніх справ, то, за словами Василя Рябінчака, її можливо буде зробити разом з громадою: «Насправді, в міліції працює більшість порядних нормальних працівників, хоч, звісно, є і випадки негідної поведінки правоохоронців. Чистку можливо буде проводити лише з громадою: через збір інформації, через фіксацію порушень міліціонерами, зі зверненнями до прокуратури, якщо є склад кримінального злочину».