У книзі йдеться про складні відносини між українським націоналістичним підпіллям та угорською армією у роки Другої світової війни.
Будучи ненадійним союзником Німеччини, угорські війська, що перебували на окупованій території України у 1943—1944 роках, вступили у таємні переговори з представниками УПА, щоб домовитися про ненапад та уникнути непотрібних жертв у взаємному протистоянні. Внаслідок серії зустрічей у грудні 1943 року відбувся візит української підпільної делегації до Будапешта, де відбулися переговори з представниками угорського керівництва та домовлено про ненапад та співпрацю між УПА та угорськими військами.
Після серії воєнних поразок країн гітлерівської коаліції Угорщина шукали шляхів до виходу з війни за посередництвом переговорів із західними альянтами. Водночас в обличчі УПА угорці вбачали «маленького союзника» для протистояння комуністичній експансії на захід. Втім, небажаного кровопролиття так і не вдалося уникнути, а відносини між УПА та угорською армією не були гладкими та до кінця мирними. Про те, де проходила межа між війною та миром у відносинах між українським підпіллям та угорськими військами у 1939—1945 рр. ідеться у книзі Олександр Пагірі.
Вхід на презентацію вільний.