Зі свого боку, Валерій Лунченко поінформував заступника міністра про стан агропромислового сектору в Закарпатті. Зокрема, за основними видами економічної діяльності регіону частка АПК складає 15-20%. Питома вага рослинництва в загальному виробництві валової продукції сільського господарства за підсумками минулого року становила 49%, тваринництва – 51%.
Під час наради із керівниками сільськогосподарських та переробних підприємств, фермерських господарств Андрій Сербайло охарактеризував Закарпаття, як край, що перший дає врожай черешень, полуниці, капусти тощо, які вирощують приватні сільгоспвиробники. Але, на жаль, на сьогодні вони не мають повноцінного збуту. Також область має можливість займатися вівчарством та виробляти високоякісні сири. Але постає та ж сама проблема – більшість продукції ніде збувати. Не менш актуальним залишається питання – пустуючі землі колишніх радгоспів. Є державні програми, але нема коштів, аби підтримати розбудову фермерських господарств тощо.
Як поінформували фахівці департаменту АПК Закарпатської ОДА, на сьогодні площа сільськогосподарських угідь у всіх категоріях виробників складає 402,3 тис. га, з яких 10,6% - у користуванні сільгосппідприємств, з них у фермерів 12,2 тис. га та 359,5 тис. га в особистих селянських господарствах.
Сільськогосподарську діяльність ведуть 1539 фермерських господарств понад 100 товарних сільгосппідприємств та близько 300 тис. особистих селянських господарств. У с/г підприємствах до рівня минулого року збільшено обсяги виробництва м’яса - 113,4%, чисельність поголів’я ВРХ становить 90,5 %, корів - 99,0%, поголів’я свиней - 93,7%, овець та кіз - 87,6%, птиці - 44,2%, виробництво молока - 86,9 % та яєць - 71,7%.
Проблем із заготівлею матеріально-технічних ресурсів в області не має. Рівень матеріально-технічного забезпечення дозволяє провести комплекс весняно-польових робіт 2014 року в повному обсязі відповідно до прогнозу
В області у всіх категоріях господарств обліковується 13,5 тис. га плодово-ягідних насаджень, з яких у минулому році вироблено в межах 118,0 тис. тонн плодів та ягід. Внаслідок проведених аграрних реформ понад 83 відсотки площ плодових насаджень перейшло у власність до особистих селянських господарств. Стратегією розвитку виноградарства, садівництва та ягідництва до 2015 року передбачено посадити нових садів за інтенсивними технологіями у межах 1 тис. гектарів
Насамкінець, заступник міністра АПК запевнив присутніх, що міністерство найближчим часом анулює вимоги щодо кількості утримання голів на фермах, максимально зменшить кількість дозвільних документів в агропромисловому комплексі та перегляне вартість ліцензій для виноробів та реалізації їх продукції. «Адже півмільйона гривень на придбання даної ліцензії на сьогодні може дозволити собі хіба потужний винороб», - з розумінням висловився київський чиновник.
Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА