Нова автобусна зупинка в Ужгороді має постати на вулиці Панаса Мирного, поруч із будівлею обласного Державного казначейства та приватної стоматологічної клініки. Виїзна комісія міськради, аби з’ясувати законність будівництва, навідалась на об’єкт ще минулого тижня. Тоді постановили: до вирішення усіх спірних моментів у компетентних структурах будівництво припинити. Однак, спорудження зупинки триває, відтак, представники міськради знову відвідали об’єкт, де після виклику наряду міліції та відібраних пояснень спробували дійти згоди з представниками забудовника щодо подальшої долі споруди.
Дозвіл на зведення автобусної зупинки виконком міської ради видав на ім’я Олесі Барчан ще за каденції Сергія Ратушняка – у 2009 році. У рішенні відведений чіткий термін на отримання вихідних даних та дозволу в ДАБК – упродовж 3-х місяців. Однак, забудовником це було зроблено лише в 2010 році, заразом – отримано висновки водників, зв’язківців, земельників тощо. Відтак, розпочалось і будівництво, але в якийсь момент на об’єкт раптом заїхали невідомі, позрізали металеві стовпи-опори, зняли огороджувальну сітку та вивезли з території будівельний контейнер, розповів представник забудовника Ігор Барчан. Тоді, за його словами, забудовником було написано за цим фактом заяву в міліцію, але результати розслідування нічого не дали. З часом з’ясувалось, що демонтаж здійснювався на підставі рішення виконкому, тепер вже за керівництва містом Віктором Погорєловим – про ліквідацію стихійних незаконних забудов.
Нині ж забудовник вирішив, посилаючись на документи 4-річної давності, знов приступити до зведення автобусної зупинки. Каже: відповідно до домовленостей, автобусну зупинку по її завершенні буде передано на баланс міської ради, натомість, забудовник отримає пільгові умови здійснення торгівельної діяльності у павільйоні на території зупинки.
У міській раді наполягають: терміни будівництва, визначені рішенням виконкому, упущені. Крім того, за словами власника сусідньої будівлі, ініціатор спорудження зупинки «прихопив» частину території, що знаходиться у власності. Аби повпливати на ситуацію і припинити будівництво до з’ясування усіх обставин, сьогодні на місце події керуючим справами виконкому Олександром Волосянським було викликано наряд міліції. Пояснення відбирали у самого О. Волосянського і депутата міської ради Тараса Румянцева, який позиціонував себе також представником забудовника.
Дивним чином на місце конфлікту разом з Тарасом Румянцевим прибув і ще один депутат міської ради від Партії регіонів, який неодноразово фігурував у земельних скандалах та історіях із МАФавми – Анатолій Ковальський. На запитання журналістів, чому депутат завзято і на підвищених тонах доводить «правомірність» здійснюваних робіт, той відповів, що він «за законність».
Не змогли депутати однозначно відповісти і на питання, чому ще тоді, в 2010 році, після ліквідації будівництва на самому його початку не вирішували питання через суд. І чому упродовж 4-х років не лобіювали питання зведення на визначеному місті автобусної зупинки, про яку кажуть як про необхідність, вичікуючи «зручного» для її будівництва моменту.
Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн
цікавий 2014-04-01 / 22:08:28
Люди добрі, майте совість. Як раніше Ігорко Барчан міг займатися будівництвом, якщо він "ідмотав строк" за хабар? От посидів мало, то може й будувати, а заодно й балатуватися на мера, у нас, як відомо, обирають мерами з числа засуджених.
подумати 2014-04-01 / 20:34:53
Тут іде популярна за останньої каденції схема, під видом тимчасової споруди зводиться капітальна і йде на продаж